Intisrtä yksi asia mietityttää

Ku pareilla on esim sydämen puolikas korut et toinen puoli naisella ja toinen miehellä nii joutuuko mies ottaa sen intin ajaks pois vai saako sitä pitää sielläki. Olisi kiva saada vastauksia Kiitos vastanneille Terkkuin sanna
6809
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

hengitä syvään ja hanki sitten elämä.

Äänestä

Ei intissä saa pitää muita "kaulakoruja" kuin tunnuslevyä ja sen saa jokainen alokas talon puolesta. Vihki- tai kihlasormusta saa pitää, ei muita koruja, lävistyksiä, korviksia jne. Tai näin ainakin oli 15 vuotta sitten, voi olla että nykyään saa pitää vaikka anustappia.

Äänestä

No eiköhän se ole ihan sama onko siellä koru kaulassa tai ei....:)

Ei sitä kukaan siellä intissä vie ja kyllä mä uskon että muut ukot uskoo kun sanoo seurustelevansa... :)

Mitä jos miettisit ihan muuta.

Äänestä
  • Kyllä ainaki oma mieheni joutui sen pois ottamaan.. Ja tuli intistä heinäkuussa..

    Äänestä

  • Ei todellakaan ole ihan sama saavatko he pitää koruja vai eivät. Vihki - ja kihlasormusta saavat intissä pitää, mutta esimerkiksi korviksia ei. Omalla on ollut kaiken aikaa kihlasormus sormessa, mutta korvikset joutui ottamaan pois. Tunnuslevyn, jonka joku mainitsikin, saavat ihan "talon" puolesta.

    Että eipä siellä kaulakoruja pahemmin käytetä.

    Äänestä

ei saa pitää muutaku tunnuslevyä. lisäksi saa olla rannekello ja vissiin vihkisormus(?). korvakoruja ym lävistyksiä ei saa ylpalvon mukaan olla.

mainittakoon kuitenkin, et kylhän se voi sitä pitää jos se ei näy, mut voi kyl vituttaa jos ketju katkee esim jollain leirillä tai taisteluharjotuksessa..

ja riippuu tosiaan missä se on palvelemas, et jos yksikössä on kova sisäkuri niin ei missään tapauksessa saa pitää, jos taas löysempi niin ne voi kattoo ehkä vähän läpi sormien. esimerkiks jossai laivastossa voi tod näk jo pitääki jotain omia kaulakoruja mut sit jossain rajavartiolaitoksen yksikössä ei.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sannukka19v kirjoitti:

Ku pareilla on esim sydämen puolikas korut et toinen puoli naisella ja toinen miehellä nii joutuuko mies ottaa sen intin ajaks pois vai saako sitä pitää sielläki. Olisi kiva saada vastauksia Kiitos vastanneille Terkkuin sanna

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu