armeijasta saatu

hei, kyselisin tässä että mitkä ovat kaksi rokotusta, jotka annetaan armeijassa. kaikki kun saavat ne samat, niin mitkä ne mahtavat olla. kiitos jos vastaatte. Yritin löytää aiheesta tietoa, mutta en löytänyt.
4410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

soittaa sinne paikan päälle ja kysyä?

Äänestä
  • ihan kuule aattelin et jos täällä joku sattuis tietämään. niin ei tarttis soittaa. Kaikillehan vois vastata kysymyksiin et soita sinne. idiootti.

    Äänestä

Armeijassa annetaan booster eli tehostus Td-rokotteesta eli jäykkäkouristus&kurkkumätärokotteesta, ja toinen annettava on meningokokki ACWY-kantoja vastaan (kanta B siitä puuttuu ja harmillista kyllä juuri se aiheuttaa lhinnä epidemioita Suomen armeijassa. Muuten loistorokote kyllä).

Äänestä
  • eli paljon kiitoksia vastauksesta. :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rokotus? kirjoitti:

hei, kyselisin tässä että mitkä ovat kaksi rokotusta, jotka annetaan armeijassa. kaikki kun saavat ne samat, niin mitkä ne mahtavat olla. kiitos jos vastaatte. Yritin löytää aiheesta tietoa, mutta en löytänyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu