napakoru uusiks

Laitoin napakorun itse kesäkuussa. Se oli koko ajan punainen ja kipeä. Nyt oon ottanu korun pois ja antanu reiän umpeutua. Kysymys kuuluukin kuinka kauan pitää oottaa ennenku voi ottaa/laittaa uusiks? Tällä kertaa ajattelin mennä ihan oikealle lävistäjälle.
1123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

arvet saattaa estää jonkin verran(kanyyli ei mene läpi arvesta ainakaan helposti)noita lävistyksiä ei kannattaisi tehdä ominpäin..vaarana on verenmyrkytys,suuren verisuonen vaurioituminen tai hermon vauriot..tosin näitä saattaa tulla myös lävistäjillä.mulla puhkesi navasta suuri verisuoni ja napa vuosi monta päivää ja runsaasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sininen kirjoitti:

Laitoin napakorun itse kesäkuussa. Se oli koko ajan punainen ja kipeä. Nyt oon ottanu korun pois ja antanu reiän umpeutua. Kysymys kuuluukin kuinka kauan pitää oottaa ennenku voi ottaa/laittaa uusiks? Tällä kertaa ajattelin mennä ihan oikealle lävistäjälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu