Pitkästä aikaa chatissa illalla.Jo parin minuutin jälkeen huomasi että joopa joo,samat yrittäjät siellä pyörii..Mutta mutta jotain mukavaakin..
Heti ensi tervehdyksestä huomasin että järkevä mies linjalla.Keskustelua muutama tunti ja meiliosoitteen vaihto ja kenties treffit.Huumorintajuinen,mukava mies.Varoen tietty alan tutustumaan ,mutta oli hän sitten totta tai ei.Sai mut hymyilemään..
Heti ensi tervehdyksestä huomasin että järkevä mies linjalla.Keskustelua muutama tunti ja meiliosoitteen vaihto ja kenties treffit.Huumorintajuinen,mukava mies.Varoen tietty alan tutustumaan ,mutta oli hän sitten totta tai ei.Sai mut hymyilemään..
Vastaukset 8
Vanhimmat
voi olla mukavaa tai sitten ei, epäilen jälkimmäistä mikäli kyseessä 39-vuotias tumma mies pääkaupunkiseudulta:P
Pääkaupunkiseudulta,eikä edes tumma.Ja osaan kyllä pitää varani kun kaikkea jo vastaan tullut..
Meilailtiin kyllä äsken ,että totta se on .Mitä sitten tulevaisuus tuo se jo toinen juttu.
Hymyilyttää kun luin sun kirjoitusta...minullekin kävi noin kesällä ja petyin pahasti, toivon että sulle käy paremmin ! Mutta kyllä nää chattijutut ovat pelkkää kusetusta ja chattideitit sitten....hakevat peliä, jännitystä, seksiä...valitettavasti.
Mut opithan sinäkin tyttönen kantapään kautta. :)
Mutta elämänuskoani en koskaan ole menettänyt!Mulle on jo käynyt hyvin tässä elämässä.En pysty valittamaan mistään.Ja silmänikin ovat vihreät:)
Itse melkein vuosi sitten olin huvikseni pitkän tauon jälkeen chattailemassa. Samaa seksin tyrkytystä oli kunnes ilmaantui eräs mies paikalle. Hänen kirjoituksensa oli asiallista ja keskustelimme kolme tuntia. Vaihdoimme sitten meiliosoitteet ja siitä alkoi kirjoittelu ja sähköpostin kautta tutustuminen. Olin alkuun varovainen, pettäjiä ja huiputtajia liikkuu chatissa paljon. Jatkoimme kirjoittelua, soittelimme ja sitten tapasimme. Istuimme kahvilassa usean tunnin ja juttu luisti ja muutenkin tuntui toinen tutun oloiselta vaikkei oltu ennen tavattukkaan. No nyt on oltu tuttuja jo siis melkein vuoden verran,seurusteltu ja nyt olemme asuneet yhdessä kolme kuukautta. Hyvältä tuntuu ja sovimme hyvin yhteen. Eli ei kannata aina pelätä pahinta jos tapaa jonkun kiinnostavan mutta toki terve varovaisuus on hyväksi. Minulle ainakin kävi hyvin ja löysin oman kullan suomi24.fi chatista.
Joku chattipeto on rustannut tämän rimmssun ja etsii uusia uhreja.Että naiset innostuisi. Paistaa läpi tämä juttu selvästi. koko chatti on saastunut häiriköstä. Niin on muuten kyllä aika hyvin jonkun hallinnassa rakkausrunot varsinkin ja suhde- rakkaus,ihastuminen palsta. Pelkkää tyhjää jää käteen täältä.kun se yks....
Mukava kuulla teidän jutusta.Ja se totta ettei kaikkia ihmisiä todellakaan voi paskamaisiksi leimata huonojen kokemuksien vuoksi.
Itselläni ihan järkyttävä juttu vuosi sittem ,joten
tosi varovainen nyt.Mutta aion kyllä katsoa miten tämä juttu etenee.Ei voi tyrmätä heti vaikka niinhän se helppoa olisi.Nyt meilailen ja parin kuukauden sisällä näemme ja niin edelleen...Onnea teille jatkoon..
aina joku asiallinenkin mahtuu.Itse löysin sellaisen kolmisen kuukautta sitten.Olemme tutustuneet nyt paremin ja rohkenisin sanoa,että olemme ystäviä...hyviä ystäviä.Ja sellainen tunne on,että tätä kuviota ei ole loppuun asti katsottu edes vielä.Terveisiä vaan muruselle,oot saanu hymyn huulille jo monta monituista kertaa!