eli voisko joku kertoa mikkelissä tai jyväskylässä hyvän paikan missä käydä teettää rakennekynnet??? ja sitten jos mahd.niin hieman osviittaa hinnoista jne.
kiitos jo etukäteen jos joku viitsisi mua auttaa
kiitos jo etukäteen jos joku viitsisi mua auttaa
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hei, itse teen jyväskylässä rakennekynsiä. Olen aloittanut muutama kuukausi sitten, eli vasta harjoittelen. Kynnet teen kyllä ihan huolella ja työn laatu on varmasti aivan kilpailukykyistä. Hinnat Jyväskylässä ovat n. 75-100 e kynsien laitto ja 35-50 e huolto, itse veloitan noin 60% keskimääräisistä hinnoista. Suurin osa Jyväskylässä tehtävistä kynsistä ovat geelikynsiä, itse teen sekä geelillä, että akryylillä. Jyväskylässä on tällä hetkellä kova kysyntä rakennekynsillä, joten monessa paikassa joutuu jonottamaan, ennen kuin kynsiä pääsee laitattamaan. Jos haluat lisätietoa, vastaan mielelläni.
kiva että löytyi ainakin yksi mahd. ehdokas jo näinkin pian... teetkö missäpäin j.kylää? olen ajatellut lähinnä ihan semmosia aika lyhyitä, lähinnä suojaks omille kynsille..on vaan aika kynsiä kuluttava tuo työ, niin mietin että mitenköhän sitten kestäis ne rakennekynnet..tai että miten helposti lähtee oma kynsi mukana, niitä juttujakin kun olen kuullut..
jos sulla olis vaikka s-postia niin voisin laittaa sinne kysymyksiä ym. vähän enemmän?!?
Kynsiä teen kotona, jyväskylän maalaiskunnassa, jyskässä. Olen tehnyt kynsiä monille, joilla myös "kuluttava" työ, toisilla pysyy hyvin, toisilla ei. Kynsien pysyminen on muutenkin niin yksilöllistä. Oma kynsi ei yleensä lähde mukana ja varsinkin lyhyet kynnet harvemmin repeävät. Kynsien pysyminen selviää ihan vaan kokeilemalla ja jos päädyt ottamaan minulla kynnet, niin korjaukset teen tietysti ilmaiseksi. Kysy ihmeessä kaikkea mitä mieleen tulee, vastailen kyllä mielelläni! Mun sähköposti osoite on: [email protected]
unohtu se vielä että myös niitä muita ehdotuksia otetaan kyllä vielä vastaan...:)
jos tahdot hyvät rakennekynnet mene ehdottomasti Kristalle Hiuskeskukseen.On sitten muuten hyvä tekijä ja tekee kaiken kukkuraksi LCN-kynsiä.Olen käynyt monilla tekijöillä mutta Kristan kynnet kestää,mun huoltoväli viisviikkoa!!On tehnyt kynsiä jo monta vuotta että kokemusta riittää ja on nähnyt monenmoisia tapauksia.Kristan paikka on Väinönkadun kulmassa,Huviretken vieressä siinä parturiliikkeessä.Voin suositella täydestä sydämmestä!!!