epäonnistunut

päädyttiin mukavan miehen kanssa pitkän tapailun jälkeen sänkyyn pari kertaa,kiihko oli kova mutta kummallakaan kerralla miehellä ei seisonut kunnolla eikä myöskään lauennut.Ennen noita epäonnisia akteja piiritti ja oli todella kiinnostunut mutta kas kummaa,tänään ilmoittikin että eipä enää kiinnosta seurustelu/tapailu!Eli kun ei ottanut eteen lopahti se kiinnostuskin minua kohtaan ja sammui ihastuminenkin saman tien.En tosiaankaan ymmärrä?!?on nimittäin itsetunto aika pohjamudissa nyt!Ja helvetin surullinen olo miks luovutti noin helpolla.Mitä mun ois pitänyt sanoa ja tehdä ettei tää homma ois kaatunut tollaseen?Kertokaapa miehet ja vastaavaa kokeneet naisetkin omia kokemuksianne.Ainakaan mun ulkonäössä ei pitäis olla vikaa,ottajia ois nimittäin vaikka joka sormelle.
122512
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

"---Ainakaan mun ulkonäössä ei pitäis olla vikaa,ottajia ois nimittäin vaikka joka sormelle." Miten tähän toteamukseen aina päädytään =D

Tämähän on sisäinen asia, ulkoisilla ei ole mitään tekemistä tämän kanssa. Miestä todennäköisesti hävettää nämä epäonnistuneet punkkapuuhat. Ja ehkä hänkin oikeasti haluaisi olla kanssasi mutta häpeä on liian suurta. Sängyssä epäonnistuminen ei ole miehelle mikään pikkujuttu vaan käy rankasti itsetunnon päälle.

Äänestä

paikka kun ei oo kova housuissa :) Usko mua,mähän oon tän alan pioneereja ja uran uurtajia,sellasta paikkaa ei maan päältä löydykkään missä mulla ei ois seisonu :) No joo,jotenkin tuntuu et se ei vaan sit kuitenkaan ollu niin ihastunu suhun mitä anto ymmärtää ja totes että eipä se sun pimppa oo sen mahdollisen häpeän ja vitutuksen arvoinen.Itellä oli vähän samanlainen tilanne kesällä,olin aika lailla hengailu asenteella liikenteessä yhden typyn kans joka saatana panttas ja panttas kunnes loppupeleissä kun sit viimein antautu mulla ei perkele seisonu kunnolla ja se olikin sit siinä.Tulin siihen tulokseen et pelkkä toosa ei oo sen arvoista että jaksaa yrittää uusiks,on se sen verran nolo paikka toi seisomattomuus varsinkin selvinpäin (luojan kiitos mä oon melkein aina pikku maistissa,sen piikkiin voi laittaa kaikki ongelmat ja muutkin törttöilyt).

Äänestä
  • Tsekatkaa jos haluatte mun mielipide otsikon "viagra"-alta. Oon tätä ilosanomaa julistanut nyt jo muutaman pvän.

    Jos ette jaksa, niin sanon vaan, että joka pojalla on vastuu omasta seisokistaan. Do whatever it takes! Viagra, vitamiinit, terapia, kaikille on joku keino! Pääsee katsomaan silmiin omaa yksisilmäistään sen sijaan että joutuu häpeillen katsomaan silmiin omaa kultaa, tai sitten sitä ei niin omaa eikä kultaakaan jos on pelkkä pesänhaku kyseessä.

    Äänestä

Syystä tai toisesta miehen paineet ylitti kestokynnyksen. Siellä se nyt hakkaa päätään seinään kunnes unohtaa.

TOinen vaihtoehto on että teidän kemiat sängyssä ei vaan yksinkertaisesti toimi. Sinä et kiihotakaan miestä siten kun hän on toivonu ja sillon on varmaan parempi tyytyä platoniseen suhteeseen. Kemiat ei vaan kohtaakaan.

Joskus sitä on itsekin havahtunu siihen juttuun että mitä ihmettä minä tässä oikein yritän, tää juttu ei vaan tuu toimimaan, vaikka kuinka molemmat yrittää.

Äänestä

Kuuntele mua, mä tiedän tän homman.

Mulla on ollut samoja ongelmia ja tunnistan 100% ton reaktion jonka miehesi sai. Eli se menee näin:

Ekaksi ei seiso --> harmittaa ja vituttaa miestä mutta ajattelee että "jumalauta, nyt kyllä onnistuu seuraavalla kerralla" --> paineet kasvaa --> seuraava kerta koittaa ja kuinkas ollakkaan - ei seiso --> naps... tässä kohdin mies tekee ratkaisut. Tulee se itsetuhovaihde päälle. Kasvojen ja miehisen kunnian menetys voi todellakin olla juuri noin kova paikka. Mutta sitten suhun...

Sä kerrot tota tarinaa niinko sivustaseuraajana.. tajuutko yhtään?

Pakko vähän ruoskia... sori jos sattuu =)

Eli sun tehtävä on tuossa tilanteessa jos kerta toi ei sua haittaa niin SANOA se sille ensinnäkin ja toiseksi mä olisin aivan sulaa vahaa miehenä jos tuossa tilanteessa sä ottaisit mieheä kädestä kiinni ja ottaisit vierelle ja suukottelisit ja sanoisit että "sä oot aivan tajuttoman ihana..." ja että "tehdää se sitten kun susta tuntuu että tilanne on parempi" --> voila... ihme on tapahtunut.

Jos sä oot hiljaa ku näät miehesi tuskissaan niin etkö jumankauta voi avata suutasi?!? ja päästää hänet tuskistaan.. jos teet kuten edellä sanoin, sä tuut saamaan vielä sellaiset kyydit, että et oo unelmoinutkaan saavasi, niin onnelliseksi miehes teet. Sä poistat kaiken paineen silloin.

Etenkin jos oot haluttava ja kaunis niin varmaan sun pitäis tajuta entistä kirkkaammin miksi miehelle se oli noin kova pala!

Ja vielä naiset sanoo että miesten tulisi olla avoimempia ja puhua enemmän..

Tää on ihan selvä keissi - toimintaa!!

Äänestä

sun kirjoitusta ja olen kokenut tuon saman, jotenkin jopa tuli mieleen että voisi olla vaikkapa sama mies..tai no ei sentään.
Kuitenkin tämä minunkin sankari piiritti minua keväällä ja alkukesästä kauan, puhuimme seksistä paljon ja hän halusi kovasti. Sit päädyttiin sänkyyn eikä hänelläkään seissyt kunnolla, tosin tyydytti minut kyllä muuten, suullaan. Ihana mies !
Nukuimme yhdessä ja aamulla kyllä sit toimi. Mutta -
seuraavana päivänä ilmoitti että on miettinyt suhdetta, ettei taida mitään tulla jne, erääksi osasyyksi hän mainitsi seksin, että se tuli turhan aikaisin mukaan...??? Hm...jäin ihmettelemään, olen ajatellut että ehkä se oli tuosta seisokista osittain, hän oli siitä hyvin vaivautunut. Minä tosin sanoin ettei se haittaa mitään, että yritetään uudestaan joskus...ja aamullahan se sit toimikin, mutta jäi vaan jotenkin sellainen olo että silloin aamulla piti hänen jotenkin oikein näyttää että kyllä tää toimii...ja muutenkin tästä kaikesta jäi sellainen olo että okei, paljon puhutaan ja seksi on esillä tosi paljon, kun sit kun asia on ajankohtainen niin jännittää kovasti tai ei olekaan ehkä sellainen supersankari, minkälaisen kuvan on itsestään halunnut antaa. Ajattelin tietysti myös että minussa oli vikaa, mutta hän on kovasti vielä jälkeenpäin sanonut ettei se ole minusta kiinni. Asia jäi vaivaamaan...ja tuli nyt mieleen kuin luin sun kirjoitusta. Pidin ja pidän vieläkin miehestä paljon, joskus soitellaan ja hän haluaa ainakin olla ystävä. Jotan sekin ! :)

Äänestä

Onko tuo mies varmasti vapaa ? Ettei vaan ukkomies ?
Tai muuten vaan toisen oma. Mahtaako olla Vantaalta
kotoisin ? Kunhan kyselen....

Äänestä

mies on masentunut tai eronnut hiljattain tms. silloin voi tulla myös ongelmia...ei ole unohtanut exää tms...??

Äänestä

Mulla oli suhde mieheen, jonka kanssa ei meinannut aluksi onnistua millään. Se oli miehelle tosi kova paikka. Aluksi ei edes puhuttu asiasta mitään, vaan sitten aina lopetettiin puuhastelut...kai se oli liian iso kynnys alkaa puhua asiasta ongelmana. Lopulta kuitenkin oli pakko, ja mies yllättyi todella etten reagoinut niin kuin hänen mukaansa suurin osa naisista reagoisi, eli lähtisi karkuun (????) Mitä ihmettä, jos tarpeeksi välittää niin kyllähän sitä silloin on valmis tukemaan toista, eikä heti luovuta. No kuiteskin, kävi ilmi että nämä seksiongelmat olivat ilmeisesti perua siitä, että mies oli joutunut kokemaan kovia edellisessä parisuhteessa, ja pettynyt suuresti. Ei hän ollut vieläkään oikein päässyt yli asiasta. Seksi alkoi lopulta sujumaan, mutta muut ongelmat kasvoivat liian suuriksi. Mutta ainakin tämä ihminen sai vähän paremman itsetunnon kanssani..hyvä niin.

Äänestä

Arvaas kuinka pohjamudissa se mies sitten velloo, kun ei seisonut, eikä lauennut. Se on varmaan todella häpeissään ja ajattelee että jättää sut nyt ennen kuin sä jätät sen tämän seisokki ongelman takia. Toikin on aina yhtä huvittavaa, kun muija selittää että ottajia riittäisi. Sä olisit varmasti itse pettänyt tai jättänyt miehen aikanaan, jos toi seisokki ongelma olisi jatkunut.

Äänestä
  • Ainakaan mun ulkonäössä ei pitäis olla vikaa,ottajia ois nimittäin vaikka joka sormelle. "

    I belive you bebe.
    Olet liian kaunis nainen joilleki miehille,jotkut miehet ei vaan voi uskoo et ne saa mahdollisuuden paneskella sun kaa,ovat niin innoissa ja kiihottunut sust, että sitten kun on aktin aika nii mies on niin kiihottunut sust ettei miehen kulli pysty tulla peliin mukaan,ku mies haluaa ottaa sut jokaiset pääst,ja ei tiedä mist alkaa..

    siis se ei oo sun vika!

    Äänestä

Paljon eri teorioita jo tullutkin, mutta jos itse piirittäisin kovasti jotain naista niin tuleehan sitä sitten väkisin suorituspaineita sänkyynkin: onko kroppa ok, kalu tarpeeksi iso, liikkeet sujuvia yms :D. ja jos eka kerta menee huonosti eikä nainenkaan ole oikein mukana asiassa tai osoittaa välinpitämätömyyttä/tyytymättömyyttä eleillään niin ei se ainakaan helpota asiaa. Pakeneminen on aina helpoin ratkaisu.

Jospa kokeilisit houkutella häntä takaisin ja osoittaisi välittämistä.

Tai sitten sitä ei yksinkertaisesti enää kiinnosta syystä tai toisesta.

Olen itse vähän vastaavassa tilanteessa. Olen tapaillut yhtä naista josta olen todella kiinnostunut, mutta en ole koskaan ollut sängyssä naisen kanssa josta olisin kiinnostunut tai joka olisi yhtä kaunis. On vähän semmoinen kaunotar ja hirviö -olo hänen kanssaan, mutta kai hän on jossain määrin kiinnostunut minustakin. Olen miettinyt, että jos joskus niin pitkälle päästään, että seksi ajankohtaista niin mitähän siitä sitten tulee (seisooko, laukeanko, olenko muuten ok..).

Emme ole vielä edes suudelleet ja kynnys siihenkin tuntuu nousevan joka kerta, hän on hyvin kunnollinen tyttö ja voi ehkä torjua minut. hän on ehkä liian täydellinen.. Välillä jo nyt tekee mieli lähteä karkuun, mutta toisaalta jos lähden niin en usko koskaan löytäväni enää yhtä hyvää naista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sextailukerta kirjoitti:

päädyttiin mukavan miehen kanssa pitkän tapailun jälkeen sänkyyn pari kertaa,kiihko oli kova mutta kummallakaan kerralla miehellä ei seisonut kunnolla eikä myöskään lauennut.Ennen noita epäonnisia akteja piiritti ja oli todella kiinnostunut mutta kas kummaa,tänään ilmoittikin että eipä enää kiinnosta seurustelu/tapailu!Eli kun ei ottanut eteen lopahti se kiinnostuskin minua kohtaan ja sammui ihastuminenkin saman tien.En tosiaankaan ymmärrä?!?on nimittäin itsetunto aika pohjamudissa nyt!Ja helvetin surullinen olo miks luovutti noin helpolla.Mitä mun ois pitänyt sanoa ja tehdä ettei tää homma ois kaatunut tollaseen?Kertokaapa miehet ja vastaavaa kokeneet naisetkin omia kokemuksianne.Ainakaan mun ulkonäössä ei pitäis olla vikaa,ottajia ois nimittäin vaikka joka sormelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu