Kauneus Gallub!

tutkija...

16.11. 19:51:23viesti 1 / 1Tässä tällainen Galluppi! Kiitos paljon vastanneille!
0. Ikänne ja sukupuolenne?
1. Miten määrittelette kauniin ihmisen?
2. mitä ulkonäkö teille merkitsee?
3. Käytättekö Irc-galleriaa, jos niin miksi?
4. Tuntuuko, että teille asetellaan jotkin kriteerit, jotka määrittävät minkä näköinen pitäisi olla?
5. Minkä ikäisinä aloitte huolehtimaan ulkonäöstänne?
6. Miten paljon käytätte aikaa esim. aamuisin laittautumiseen kouluun?
7. Voisitteko mennä ulos ilman meikkiä?

2

312

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lopo

      0. Ikänne ja sukupuolenne?

      Nainen, 28

      1. Miten määrittelette kauniin ihmisen?

      Minun silmääni kauniilla ihmisellä (miehet ja naiset) ei mitään kovin huomiota herättäviä piirteitä, kuten isoa/hyppyri/kotkan nenää. Kasvot ovat siis hyvin tavalliset. Vartalo saa olla hoikka, miehellä pitäisi olla pituutta väh. 180, naisella väh. 160. Hiuksilla ei mitään väliä.

      2. mitä ulkonäkö teille merkitsee?

      Ainoa asia mitä vieraat ihmiset meistä havaitsevat on ulkonäkö, sisäinen kauneus kun ei näy päällepäin. Siinä mielessä kauneus taikka siisti ulkonäkö on kuin käyntikortti ja tärkeä asia. Sitten kun ihmiset tulevat tutustumaan, niin sitten alkaa myös sisäisellä kauneudella olla merkitystä, ja ulkoisen kauneuden merkitys vähenee.

      3. Käytättekö Irc-galleriaa, jos niin miksi?

      en

      4. Tuntuuko, että teille asetellaan jotkin kriteerit, jotka määrittävät minkä näköinen pitäisi olla?

      Kyllä paineita on, ja näitä paineita asettavat ehkä enemmän naiset kuin miehet. Etenkin jos kyseessä on laihuus. Seksikkyyteen paineita tulee miessukupuolelta.

      5. Minkä ikäisinä aloitte huolehtimaan ulkonäöstänne?

      Olen huolehtinut ulkonäöstäni teini-ikäisestä asti.

      6. Miten paljon käytätte aikaa esim. aamuisin laittautumiseen kouluun?

      Arkimeikki, hiukset ponnarille, tavalliset vaatteet päälle (olen opiskelija) - tunti ( 15min, jos käyn suihkussa).

      7. Voisitteko mennä ulos ilman meikkiä?

      olen ilman meikkiä harvoin. Lenkillä ja kaupassa voin käydä ilman, muuten meikkaan edes vähäsen (meikkivoidetta, puuteria, ripsiväriä ja huulikiiltoa - ja kulmat täytyy aina piirtää, kun olen kulmakarvaton...)

    • Bebè

      0) Nainen 18 vuotta

      1) Jos kohdalleni osuu kaunis ihminen, hän on luultavasti hoikka, mutta myös isommatkin voivat olla kauniita.pituudella ei niinkään merkitystä, pidän kulmikkaista kasvoista ja pitkistä hiuksista.
      Loppuen lopuksi kuitenkin sisäinen kauneus ratkaisee.

      2) Ulkonäkö ei ole niin kovin tärkeää minun elämässäni, toki meikkaan aina kun lähden iltaa viettämääm, mutta töihin saatan mennä ilman meikkiä jos siltä tuntuu. Täytyy kyllä myöntää että meikki päällä tuntee olonsa kyllä paremmaksi. Meikittömänä on olo vähän kuin alasti olisi.

      3) Kyllä käytän, ja syytä käyttöön en oikein tiedä. Joskus olen sinne rekisteröitynyt ja nykyään käyn siellä silloin tällöin.

      4) Nykyään pitäisi jokaisen olla langanlaiha mutta rintavarustustakin pitäisi löytyä ainakin sen c-kupin verran, lisäksi takapuoli pitäisi olla just, eikä melkein!
      Itse olen tyytyväinen itseeni juuri tällaisena, sopivana, ei langanlaihana mutta ei lihavanakaan ja mielestäni ainakin normaalisuurella povella.

      5) Varmaan siinä ala-asteen loppupuolella.

      6) Laittautumiseen menee n. se 30 min. jos suihkussa käy tukkaa pesemässä niin 1,5h, sillä haluan pitkän tukkani hieman kuivuvan enkä käytä fööniä.

      7) Kyllä voi, itseasiasssa juuri tänäänkin olen kokopäivän ollut ilman meikkiä.
      Juhlimaan en kyllä lähtisi ilman ehostusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2024
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1082
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      883
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      262
      770
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      760
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      744
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      693
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      679
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      673
    Aihe