tietty ihan eka peiliin, kun niin rakastat itseäsi ja uutta ihanaa olemustasi.....tulet siitä aina hyvälle tuulelle..
Ja sitten tämpäivästä iltalehtee, jossa lääkärit varottaa diabeetikkoja ryhtymästä tähän tappodiettiin. Vvain VVVVVVain terve pystyy jatkuvasti moista touhua jatkamaan,kunnes itekin sairastuu. Ja sitten ei enää parane. Että kyllä minä ainakin pistäisin pikkasen vähärasvaisempaa ruokaa ja joitakin hedelmiä myös mukaan ruokavaliooni, ja pistänkin.
Ja sitten tämpäivästä iltalehtee, jossa lääkärit varottaa diabeetikkoja ryhtymästä tähän tappodiettiin. Vvain VVVVVVain terve pystyy jatkuvasti moista touhua jatkamaan,kunnes itekin sairastuu. Ja sitten ei enää parane. Että kyllä minä ainakin pistäisin pikkasen vähärasvaisempaa ruokaa ja joitakin hedelmiä myös mukaan ruokavaliooni, ja pistänkin.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kuule paljon luotettavampi, kuin tiedemiesten tekemät...ei niitä tarvita ollenkaan, paitsi tietty yhtä, joka on saanut kyllä koulutuksen muuhun, mutta sillä ei ole mitään merkitystä. Jos haluat hänen potilaakseen, niin osta hänen kirjansa ja lue se...
ole kuitenkin paljon parempi seurantajakso kuin tuo Iltalehdessä olleen "tutkimuksen" kahden viikon jakso?
British Heart Foundationin lehdistötiedote:
http://www.bhf.org.uk/news/index.asp?secID=16&secondlevel=241&thirdlevel=1786
Tohtori Kieran Clarke on Oxfordin yliopiston Biokemian laitoksen professori.
mutta kahden viikon tutkimusjakso ei missään tapauksessa ole riittävän pitkä.
"Että kyllä minä ainakin pistäisin pikkasen vähärasvaisempaa ruokaa ja joitakin hedelmiä myös mukaan ruokavaliooni, ja pistänkin."
Teillä kenelläkään ei ole ollut mitään kunnollisia argumentteja, kun asiasta on ruvettu oikeasti keskustelemaan tieteelliseltä tai aineenvaihdunnalliselta kannalta vähähiilihydraattisten dieettien vaaroista.
Esittäkään yksikin validi väite oikein noudatetun vhh-ruokavalion vaarallisuudesta verrattuna vähärasvaiseen ruokavalioon, niin pystyn kumoamaan sen äärimmäisen helposti reviewatuilla kunnollisilla tieteellisillä viitteillä.
Tähän "pakko-syödä-hedelmää" -argumenttiin on yksinkertainen vastaus: puoli kiloa mikroravinteikkaita kasviksia päivässä, niinkuin vhh-dieettiin kuuluu oikein noudatettuna. Fineliin vaan katsomaan esim. paprikan C-vitamiiniarvoja vertaamaan sitä hedelmiin.
Pellet.
hyvä asimerkki.
Kun vastaa viestiin asiallisesti ja et ole Kiril, niin mitäs tapahtuukaan. Nämä 'keskustelijat' täällä ei noteeraa viestiä mitenkään.
Hyvä todiste siitä, että näillä on tarkoitus vain väitellä täällä, ja jos mahdolllista niin Kirilin kanssa.
löytyy totuus. Hyvinpä sekin lehti on itsensä sulle markkinoinnut, kun sitä uskot. Siellähän on todistettavasti monesti jutut olleet vain osatotuuksia. Toki Nykäsestä ne kyllä tietää kaiken.
Koska sitä sairastuu? Viikon, kuukauden vaiko vuoden päästä?
Tiesitkö muuten, että vihannekset ovat erittäin vähärasvaisia! Samoin osa kalasta, lihasta ja kanasta!