Postia EDUSKUNTAAN!

Mievaan..

Terve

Laittakaahan kaikki nyt sähköpostia kansanedustajille vaikka tästä autovero asiasta, mielipiteitä, ehdotuksia, laskelmia mitä vaan.

Koko kansanedustaja käsite on vakavassa inflaatio vaarassa mikäli kansalaiset unohtavat että perusoikeuksiin kuuluu sananvapaus ja sananvapauden käyttämistä on mielipiteen ilmaiseminen vaikka sähköpostitse.

Yhteystiedot löytyy: www.eduskunta.fi

Huom, laittakaa maksimissaan 10 edustajaa vastaanottajaksi per/viesti kun veikkaan että roskaposti rule blokkaa suuremmat vastaanottaja määrät. Itse tein 10-nippuja ja copy/paste:lla sama viesti kaikille. Vastauksia on tippunut muutamalta edustajalta.

TOIMIKAA!!

1

286

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • laskeskelija

      Voi myös ihmetellä miten hienosti demokratia toteutuu tässä maassa.

      http://www.tuulilasi.fi/valokeila/?subarea=uutiset&article=122340

      "Autojen verotuksen porrastusta kulutuksen mukaan kannattaa 68 % kansalaisista. Tutkimuksessa kysyttiin myös, pitäisikö autokannan uudistamiseksi auton hankintaveroa alentaa siirtämällä painopistettä vuotuiseen käyttöveroon. Suomalaisista 66 % on tätä mieltä, mutta neljännes kansalaisista puolestaan vastustaa ehdotusta."

      Joskus taannoin mainitsin että asiaa ajamaan tulisi perustaa rekisteröity yhdistys jonka päätavoitteeksi otetaan rekisteröityminen puolueeksi ja asiaan vaikuttaminen sitä kautta. Jos riittävästi motivoituneita henkilöitä löytyy asiaa edistämään niin sovitaan perustamiskokous esim. joulukuussa joku viikonloppu Keimolan portille joka ei ole liian kaukana mistään päin ruuhka-Suomea.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2027
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1091
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      889
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      262
      774
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      761
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      15
      747
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      696
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      214
      683
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      674
    Aihe