Jostain olen kuullut, että kulmalävistyksiä ei tehtäisi, kuin renkaalla ja tapin voisi laittaa vasta parin kuukauden kuluttua. Pitääkö paikkansa? Miksi?
Onko kellään kokemuksia kulmalävistyksestä? Millaista oli ottaa? Paraniko helposti? Kertokaa kaikenlaista :)
Onko kellään kokemuksia kulmalävistyksestä? Millaista oli ottaa? Paraniko helposti? Kertokaa kaikenlaista :)
Vastaukset 6
Vanhimmat
kulmaläväristäkin.
Laittaminen, rei'ittäminen tuntui vain "kivalta", vain pieni terävä säväys, ja se oli siinä, kirurginteräksinen rengas. Hölmöntuntuinen se oli vasta jälkeenpäin, törötti inhasti pystyssä. Lävärin kohtaloksi koitui sairaalaan joutuminen (ei johtunu läväristä eikä tatskoista !! ), jolloin en jaksanut/kyennyt sitä hoitamaan, ja siksi kokemukseni läväristä jäi sangen lyhyeksi. Ammattini vuoksi en laita sitä uudelleen kulmaan, mutta korvissa läväreitten sieto ympäristön taholta on hieman parempi, joten olen keskittynyt rei'ittämään korvalehtiäni.
Kaikkee kannattaa kokeilla paitsi kansantansseja ja sukulaisia.
mä tein itte ihan parsinneulalla ja pistin tapin heti.... en kuitenkaan suosittele,voi halvaantua toinen puoli naamasta ;)
heheh..
sehän ois metka.. vois napsia vaikka kuin paljon reikiä, kun ei tunne mitään. Pitäis vaan miettiä koruja,jotka näyttää hyvältä roikkuessaan..
No joo, olipas todella fiksu ja asiallinen vastaus.
Ajattelisit nyt vähän sellaisiakin raukkoja, joilla oikeesti on kasvot halvaantunut, ei varmana ole mukavaa!!!!Typerä toi sun kirjotukses.
oletko sie ite ihan raukka.. mietihän: tämän kesän kova juttu on ollut itsensä vapaaehtoinen silpominen, polttaminen. Jos jonkun pitää täälläkin ottaa kaikki niin hiton vakavasti niin okei, mutta oikeessa elämässä lienee vähän hirteistäkin huumoria jäljellä, eikä nekään joilla on todella kasvot halvaantuneet,vaikka eihän se kivaa tietenkään ole,ihan kaikkea ota kuoleman vakavasti. Taidat olla vielä aika kokematon elämän tosiasioiden edessä, kun tuijotat noin yksioikoisesti asioita:maailma ei ole pelkkää pumpulia ja säälintunnetta.
itelläni laitettiin keväällä tuossa kulmalävistys..hyvin parani..pari viikkoa niin oli ihan ok. ja saman tien tappi, eikä ollu mitään ongelmia..muuta ku et uimalasit fuskaa :)