Asun mieheni kanssa mutta hänellä on ollut jo ennen tapaamista yksi nainen mesessä.. ketä hän ei ole koskaan tavannut, mutta ottanyt häneen yhteyttä internetissä kun oli vielä vapaa koska hän oli kuulemma niin uskomattoman kaunis. No nainen valehteli ja puhui paskaa minkä kerkesi miehelleni. Mieheni ei kuitenkaan siitä välittänyt.. nyt vielä vuotta myöhemmin kun nainen ei ole ottanut yhteyttä eikä ollut online vuoteen, mies vieläkin yrittää lähestyä häntä emaililla. Kun tämä nainen nyt on niin uskomattoman kaunis. Ja minäkö muka turhaan mustis?? Nainen kyllä tietää että tämä mies on varattu ja tämä nainen ei olekkaan koskaan mitään kiinnostusta osoittanut miehelleni. Itsekkin olen todella kaunis nainen niin vituttaa mihin se sitä toista tarttee?? Vai onko se sitten niin paljon kauniimpi kuin minä?? Mieheni sanoo että ei ole sillä tavalla naisesta kiinnostunut, hänen kanssaan on vain kiva jutella koska on kaunis ja tehnyt sitä ja tätä, ja on sellainen ja tälläinen. Saan kyllä lukea kaikki keskustelut ja emailit, se vähä mitä niitä on. Hän myöskin väittää että olen vähintäänkin yhtä kaunis kuin hän mutta en usko. Itseni mielestä kyllä olenkin mutta en usko että hänen mielestään.. uskomatonta!! Olenko muka turhaan mustis niinkuin hän väittää?! En taida olla.
mustasukkainen turhasta
Olenko?
3820
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kaikki on kiinni ulkonäöstä vai? Suhde loppuu viikoksi jos ilmestyy finni? Pitäisi rakentaa jollekin muulle ja nopeasti. Ei tiedä vaikka parin vuoden kuluttua ilmestyisi ryppy eikä rahaa kauneusleikkaukseen.
ja ihmettelen muutenkin kirjoittajan sanomaa, lapsenomaista kirjoitusta, eivät aikuiset ihmiset käyttäydy noin. Kaunis nainen netissä...miksei kirjoittaja ole nähnyt kuvaa ?? mikä tää homma on ? onks tää joku provo ?
Outoa todella....
Kauneus on katsojan silmissä. Ehkä mies pitää tätä naista paremman näköisenä kuin sinua. Jos se nainen olisi ollut sun miehestä oikeasti kiinnostunut, niin tuskin te enää yhdessä olisitte. Vaan hän olisi nyt kenties sen naisen kanssa.