Tosiaan, miksi Henna niin epäsuosiossa?

hän.

Kyllä mielipiteitä saa olla, mutta olen aivan samaa mieltä kirjoittajan 'äiti Vääksystä' kanssa.

Kyllä kritiikkiä saa tottakai antaa ja kaikki tosiaan tykkäävät aivan erilaisista asioista, mutten ymmärrä, miksi täällä suorastaan haukutaan Hennaa. Hänet on kaikenlisäksi jostain syystä leimattu nyt helluntalaiseksi, uskovaiseksi.

Huomaa, kuinka ihmiset vetävät päättömiä juttuja ja kaikkeen tietenkin uskotaan. Ja Eihän siinäkään mitään pahaa olisi, vaikka Henna olisi helluntalainen? Vai olisiko?

Esimerkkinä haluan sanoa, etten ymmärrä, miten Hennan ns. helluntalaisuus vaikuttaisi häneen, koska eihän helluntalainen Ilkkakaan saa tästä uskonnostaan mitään kritiikkiä, vai saako? -Ei. Ainakaan siinä määrin missä Henna, vaikka koko Hennan uskonnollisuudesta ei taida täällä olla kenelläkään mitään hajua.

Ja eihän uskonto tähän laulukilpailuun nyt niin pitäisi vaikuttaa. Ja kaikenlisäki tässä on juuri se, että Henna ei edes ole helluntalainen. Hennan laulut ovat olleet mielestäni todella hyviä ja kappaleet on valittu suurelta osin varmasti myös sen takia, että ne ovat Hennan äänialalle hyviä ja lisäksi niissä on vielä hyvä sanoma ja ne on mukava esittää.

Tässä todella huomaa, mitä media saa aikaan. Sillekään ei tietenkään voi mitään. Mutta toivottavasti täällä osattaisiin sanoa mielipiteet niin, ettei ketään kuitenkaan loukattaisi. Huomaa mikä ikäluokka täällä suurimmaksi osaksi kirjoittelee kommenttejaan.

Kiitos.

7

321

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uhkana

      uskon että hennasta käyty keskustelu kääntyy vielä hennan eduksi., kiitos keskustelioiden ylläpitäjille.

      • miksi kiittelet

        Vai oletko ottanut heiltä laittomasti taas teletunnistetiedot?

        Täsmennäppä siis vähän?


    • Kappas

      Arvostaa meidän pitäisi sitä, että noista uskonnollista piireistäkin on vihdoin alettu uskaltaa tulla esiintymään myös tavallisiin kilpailuihin. Siellähän on ollut aikalailla jyrkät säännöt siitä mihin saa osallistua ja mihin ei. Ei kai me nyt olla sysäämässä yrittäjää sen takia pois, että sattuu olemaan vaikkapa helluntailainen?

      • yleensä..

        yleensä he ovat ihan tavallisia kansalaisia. EIkä kukaan huomaa kuka on uskovainen ja kuka ei. Hennan kohdalla luulenpa että ei ole kyse uskovaisuudesta. henna vain halusi laulaa tällaisia lauluja. Kumpikaan kappale ei muuten ollu mikään uskovaisten laulu


    • kajaanintyttö.

      ei henna ole helluntalainen. ja tämä on fakta :)

    • **jaapsu

      liian nupri vielä.. mutta kyllä henna vielä tulee :) saihan sekin lyvytyssopimuksen!

    • täsmälleen

      saman viestisi alemmasta viestiketjusta! Miksi ihmeessä siis näet tarpeelliseksi aloittaa uuden ketjun, kun kerran pääsit jo kertomaan näkemyksesi yhden kerran? Ei ymmärrä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4670
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      112
      3870
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      190
      3700
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      70
      2113
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1182
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      154
      1131
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      1034
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      924
    Aihe