Mulle riittää, miksi tämä puolue, joka puolustaa köyhällistöä ????? Hyväksyy ökyrikkaan sossupuolueen jäsenen ehdokkaakseen tuetakseen häntä. TAJUTKAA JO, SOSSUT EIVÄT OLE TYÖVÄEN JÄSENISTÖÄ ENÄÄ, HE OVAT NIIN HYVINVOIVIA KUN OVAT SAANEET ETUNSA. KATSOKAA HEIDÄN ELIITTIPORUKKAA, HEINÄLUOMAA, LIPPOSTA SUN MUITA, HE OVAT M I L J O N Ä Ä R E J Ä.
EROAN PUOLUEESTA - HALOSEN TUKI LIIKAA
7
478
Vastaukset
- åppo
porvariprovokaattori yrittää lapsellisia.
- puolueesta
sinä eroat?
- Pikku-ukko
Kuuntelin pätkän puoluejohtaja Siimeksen pälätystä: "Ihmiskauppaa, huorajahtausta..."
Hän vaikutti aivan "ruotsalaistyyppiseltä miesvihakahjolta..."
Puolen kansan olot kurjistuvat kiihtyvällä vauhdilla tällä Halosen valtakaudella, nälkäinen tuhansien ihmisten joukko seisoo leipäjonoissa, eikä Siimeksellä ole muuta sanottavaa.
SDP on nimestään huolimatta oikeistolainen "leikkaajapuolue", joka todennäköiseti nielaisee Vasemmistoliiton lähivuosina. Siimeksen suosiollisella avustuksella... - asia
Pikku-ukko kirjoitti:
Kuuntelin pätkän puoluejohtaja Siimeksen pälätystä: "Ihmiskauppaa, huorajahtausta..."
Hän vaikutti aivan "ruotsalaistyyppiseltä miesvihakahjolta..."
Puolen kansan olot kurjistuvat kiihtyvällä vauhdilla tällä Halosen valtakaudella, nälkäinen tuhansien ihmisten joukko seisoo leipäjonoissa, eikä Siimeksellä ole muuta sanottavaa.
SDP on nimestään huolimatta oikeistolainen "leikkaajapuolue", joka todennäköiseti nielaisee Vasemmistoliiton lähivuosina. Siimeksen suosiollisella avustuksella...Oikeista asioista ei edes puhuta. Niistä vaietaan. Ikävää, että Siimeskin linjan kannattaja.
asia kirjoitti:
Oikeista asioista ei edes puhuta. Niistä vaietaan. Ikävää, että Siimeskin linjan kannattaja.
Kuinka monta kertaa olenkaan miettinyt, mikä tilaisuus nykypäivänä olisikaan Hertta Kuusisen
esiintymistaidon omaavalle Vas.liiton puheenjohtajalle!!
vom
- ...
Jos haluat tukea oikeaa kansanmiestä jonka tavoite ei ole raha vaan kansan hyvinvointi niin liity SKP:hen.
www.skp.fi
Kannattaa lukea sieltä Hakasen mielipiteitä ja ehdotuksia.
Halonen on unohtanyt muidenkin demareiden tapaan työväen,työväen sijaan he keskittyvät oman edun ajatteluun!- Opponeer
Japajapa, mutta se Hakasen tukeminen ei auta mitään tässä vaiheessa kun pressavaalit on ens kuussa. Halonen on näistä ehdokkaista se aidoin työväen pressa. Ja meikädemari ei ainakaan ole unohtanut työväkeä, kun kuulun siihen itsekin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381329
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä39916Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad35661- 14600
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26588- 25565
Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30557Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17553Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17523