Oon seurusteltu muutaman vuoden tytön kanssa. Mä petin sitä ja sen jälkee meil oli vähä aikaa suhde poikki mut nyt ollaa taas yhdessä. Tyttö kävi treffeillä toisen kanssa ku meil oli vaihees tää juttu.
Nyt petin sitä taas vahingossa enkä tiedä mitä tekisin ku mun tyttöystävä on tosi ihana enkä haluais menettää häntä mut pitäiskö mun kertoo sille? Mä pelkään et se alkaa tapailla sitä toista ja jättää mut! Et pitäiskö mun kertoo??
Nyt petin sitä taas vahingossa enkä tiedä mitä tekisin ku mun tyttöystävä on tosi ihana enkä haluais menettää häntä mut pitäiskö mun kertoo sille? Mä pelkään et se alkaa tapailla sitä toista ja jättää mut! Et pitäiskö mun kertoo??
Vastaukset 13
Vanhimmat
että oikein "vahingossa" petit? just joopa...
Vahingossa ku siin ei pitäny käydä niin ja tiedän et tää ei oo selitys et olin kännissä.
*huokaus* Miksi sinä olit kännissä? Aina näitä samoja ongelmia kaikilla: kännissä tuli vähän mokattua. Jättääkää viina pois, niin ette enää mokaile!
Just ja joo. Vahinkoja sattuu. Mun siippani on treffipalstalla ilmotuksinee ja esiintyy sinkkuna.(Ja missä muualla hän esiintyy sinkkuna..) Kai minäkin sitten olen sinkku, kun mieheni sellaisena esiintyy. Erokirja vai on saamata. Että sillee, kuka kusettaa ja pettää ja ketä. Sanoisin, että mies pettää lähinnä itseään. Sitte vielä suurin osa joilla on profiili treffipalstalla sanoo valehtelun olevan asia josta EI innostu. Innostavaa se kuitankin näyttää olevan itse kullekin, nimittäin valehtelu. Onnellista valehtelun vuosituhatta tälle uudelle ajalle....Ps. aikansa kutakin.
että tollaiselta tyypiltä vaan munat pois. Siihen loppuu juoksut ja turha haaveilla ikinä isyyden iloista.
Minulla OLI pettävä kundikaveri ja hän sai kyllä tuntea sen nahoissaan. Toivottavasti tyttöystäväsi osaa tehdä paskamaisia temppuja ja tehdä elämästäsi helvetin.
Elikkäs ymmärsinkö nyt oikein..."se" vahingossa luiskahti "sinne" sisälle? no huh! ajatelkaas... tolleenki voi käydä...! :/
että se minkä sallii itselle, tulee sallia myös kumppanille!
VAHINGOSSA! Torvi!
Kerroitko tyttöystävälle? Sun pitäis jos sus on vähääkään miestä! Missä päin asut?
En kertonu, mut ei olla enää yhdessä. En haluu enää satuttaa sitä. Asun länsi-suomessa sen tarkemmin kertomatta...
Käyt vaan testeissä ja unohdat koko jutun.
Tarkennatko miten petit tyttöystävääsi vahingossa? Kompastuit kynnykseen ja samassa törkkäsit vehkeesi toiseen, pahoittelit tapahtunutta ja poistuit? *Hups*
Sinä et pettänyt vahingossa - se ei ole mahdollista!!! Ota täysi vastuu teoistasi äläkä selittele lapsellisesti, että "ihan vahingossa"!! Sinä tiesit mitä teit. Sellaista ei olekaan kuin "vahingossa pettäminen". Älä pakoile vastuuta. Tyttöystävälläsi on oikeus tietää. On hyvin mahdollista, että hän jättää sinut, mutta kuule, sitä saa mitä tilaa!