Ei ole paha asia. Voisin itse mennä avioon tulevaisuudessa "jakaneen" kanssa. Pitää erottaa luulot menon jatkumisesta todellisuudesta.
Miehet yleisesti pelkäävät paljon kokeneita naisia. Kokemuksen ollessa naisella laajaa miehen itsetunto ei kestä sitä, että omalla naisella voisi olla kokemusta paremmasta todennäköisyydellä jota hän epäilee suureksi.
Ajattelevat, että naisen tulee olla mahdollisimman kokematon jotta miehenä ei oma epäilty seksuaalinen huonommuus muihinnähden saisi kolahdusta.
Miehet yleisesti pelkäävät paljon kokeneita naisia. Kokemuksen ollessa naisella laajaa miehen itsetunto ei kestä sitä, että omalla naisella voisi olla kokemusta paremmasta todennäköisyydellä jota hän epäilee suureksi.
Ajattelevat, että naisen tulee olla mahdollisimman kokematon jotta miehenä ei oma epäilty seksuaalinen huonommuus muihinnähden saisi kolahdusta.
Vastaukset 6
Vanhimmat
En ole itse suoraan sanoen koskaan edes ajatellut, että olisin huonompi sängyssä tai liian pieni muna muihin miehiin nähden. Tuskin kukaan mies tuota ekaa vaihtoehtoa tosissaan edes ajattelee :D
Lähinnä koen tuon "jutun" jonkinsortin romanttisena arvostuksen eleenä naista itseään ja mahdollista tulevaa miestään kohtaan sekä henkisenä selkärangan osoituksena. Moni mies varmaan mieluusti ajattelee naista(an) korkeamman moraalin otuksena jota voi katsoa vähän ylöspäin.
Pano-Pekan kirjoitus haiskahtaa vähän naisen kirjoittamalta (tai sitten vanhempi mies), mutta näin. :-)
elämäni varrella ovat kaikki olleet huolissaan omista kyvyistään entisiin nähden. Joten sinulla on vahva itsetunto tai sitten puhut palturia. Kannattaisi olla kuitenkin sen verran huolissaan että muistaisi että nainen sen kuitenkin päättää miltä se tuntuu, et sinä.
Miksi aina puhutaan, että nainen, (tai mies), on kokenut, jos hänellä on ollut useita satunnaisia seksikumppaneita.
Kokemusta saa kun matkustelee maailmalla, lukee paljon ja tekee kaikenlaisia asioita, joista voi kokemusta ammentaa. Seksi on ihmisen kokemuksista kuitenkin aika pieni osa. Kaikenlisäksi väitän, että jos joku on seurustellut esim. kahden kumppanin kanssa viimeisen 5-vuoden aikana ja harrastanut seksiä 200-300 kertaa / vuosi, on hän paljon kokeneempi seksin suhteen, kuin se, jolla on 50 satunnaista seksikumppania samana aikana.
luottaa kuitenki. mulla on entinen jakorasia. tein vaan sen mokan että kerkesin ihastua ennenku tiesin asiasta. sit alko tulla kaikenlaista salailua ja menoja oli joka illalle. vähäinenki luottamus meni heti.
Siksi ois asiallista että pariskunnan molemmilla olis noita panoja takana samoissa lukemissa niin ei sellaiset ristiriidan tuntemukset häiritsisi eikä olisi kummallakaan syytä olla tekopyhä..
On totta, että miehet pitävät enemmän kokemattomista naisista. Ja juuri sen vuoksi, että pääsevät itse pätemään. Laitoin iskuriin nimimerkin kokematon49 ja sain 500 vastausta. Jokainen oli toinen toistaan parempia seksissä. Mutta sitten käytännössä juttu oli aivan eri. Suurin osa ns. suurista panomiehistä olivat aivan keskinkertaisia.