olen päässy yli edellisestä joka tosiaan ilmotti asiasta textarilla. Kertokaas onko teidän mielestä paskamaisin tapa ilmottaa erosta pistämällä kaveri asialle tai kirjottaa tekstiviestin jossa vaan sanotaan että tästä ei tuu mitää ja moikka.
viimeinkin
Nikke.T
4583
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
on ihan raukkamaista laittaa joku kaveri asialle kun on lopettamassa suhteen. Tai toinen raukkamainen tapa on tuo tekstari, eihän sitä viestissä voi kaikesta puhua ja mun mielestä on hyvä selvittää kaikki asiat suhteen loppuessa ettei niitä tarvitse ruotia sitten jälkeenpäin selän takana.
Onnittelen, että oot päässy yli vaikeimman!!! Mul tää on vieläkin vaiheessa, tekee edelleen kipeetä ku helveti.
Molemmat tavat on paskamaisia, tai sanottasko, että tapa, jossa itse ei suostu kasvoista kasvoihin on kaikkein alhaisin ja törkein. On sitte mies tai nainen, niin mun mielestä täytyy osoittaa sen verran rehellisyyttä toiselle.
Valitettavasti on niin pinnallisia ihmisiä, että ne ei tunne mitään toista kohtaan, syvemmin, vaik olis seurustellu/ollu naimisissakin pitkät ajat. Mut ehkä sellasen kokennu ihminen sit ite pitää huolen siitä, että katkaisee suhteensa kasvokkain. Oisko tää taas niitä kasvun paikkoja.
Hyvät jatkot sulle Nikke.T!
että sulla on vielä vaiheessa mut jos voin neuvoa nii jos sulla on tosiaan hyviä kavereita nii liiku heidän kanssaan enemmän, he saattavat olla erittäin hyvänä tukena.
Ja sit vielä tosta mun jutusta nii sitä käsitelty sen teksti viestin jälkeen muuta ku sen verran että tiedustelin missä vika ja en saanu tietää sitäkää ikinä oikee, huonosti toi mun toipuminen kyl alko ku loukkasin olkapääni vähän ton eron jälkeen ja se meinas jo viedö täysin pohjalle mutta kaverit sitte autto mua pääsemään yli.
Toivottavasti sun tuskas häipyy pian. Tsemiä sulle.
...on olla ilmoittamatta ollenkaan.