Mezmerize vs Hypnotize

Kuinka voi ollakkaan, että tämä S.O.A.D:in uusin on jopa parempi kuin Mezmerize levy...?!?!?

Mitä järkee???!?!

09 biisi on ehkä vuosikymmenen paras kappale!

Paras bändi ikinä!
2310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mezmerize oli melkein yhtä hyvä kuin Toxicity... eli TODELLA upea! Mietin vain tuota Hypnotize-levyä.. Minkälainen soundi? Rankka? Miten se on parempi kuin edellinen? Lyriikat.. Soundi.. Asenne..... Fiilis...????

Äänestä
  • Soundi on levyllä pitkälti sama kuin mezmerizella, mutta selkeitä hittejä ei ole niin taajassa ja levy vaatii enemmän kuuntelu kertoja, jotta se avautuu kunnolla. Daron Malakianin vaikutus biiseihin ja toisen vokalistin asema on kasvanut entisestään, mikä ei ole levyllä aina hyvä juttu, vaikka paikoin kuulostaakin hyvältä. Voisi sanoa, että Hypnotize on SOADin progein levy. Vaikea sanoa kumpi on parempi levy, mutta ei tämäkään vielä Toxicityä tai debyyttiä lyö.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tom-E kirjoitti:

Kuinka voi ollakkaan, että tämä S.O.A.D:in uusin on jopa parempi kuin Mezmerize levy...?!?!?

Mitä järkee???!?!

09 biisi on ehkä vuosikymmenen paras kappale!

Paras bändi ikinä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu