Status Quo

Löytyykö ketään entistä tai nykyistä Satus Quo-fania?
5438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

diggasin Quon sinkkuja vuosina 72-75. Myöhemmin oon tutustunut myös varhaisempaan psykedeliseen matskuun ja oppinut pitämään siitä kovastikin.
Se oli hieno bändi silloin tää Status Quo!

Äänestä

Nuorempana diggasin kovastikin, nykyään tulee toisinaan kuunneltua lähinnä 70-luvun tuotantoa, josta ne parhaat hetket bändin uralla löytyvät.

Myöhemmät poppikantri-iskelmät eivät iske pätkääkään. Rossi voisi keskittyä olennaiseen, eli paalujunttaukseen, vaan vieläköhän rahkeet enää riittää vanhoilla herroilla?

80-luvulla näin bändin pari kertaa livenä ja livebändinä Quo onkin aina loistava.

Nykykunnosta/tuotannosta ei ole havaintoja allekirjoittaneella. Anyone?

Äänestä

lähes kaikki levyt löytyy

Äänestä
  • Näin bändin kesäkuun alussa livenä Katinkullassa ja täytyy sanoa, että yllättävän tanakan rocksetin jätkät vetivät. Yllättävän vähäväkinen katsijaporukka lähti hyvin mukaan ja bändillä itselläänkin oli lavalla selvästi hauskaa. Biisien osalta perussetti, mutta esim. yleisön toivoma In the Army Now loisti poissaolollaan. Parempi livenä kuin osasin odottaa ja niinpä piti koostaa parhaista levy autoonkin.

    Äänestä

  • 2fast4u kirjoitti:

    Näin bändin kesäkuun alussa livenä Katinkullassa ja täytyy sanoa, että yllättävän tanakan rocksetin jätkät vetivät. Yllättävän vähäväkinen katsijaporukka lähti hyvin mukaan ja bändillä itselläänkin oli lavalla selvästi hauskaa. Biisien osalta perussetti, mutta esim. yleisön toivoma In the Army Now loisti poissaolollaan. Parempi livenä kuin osasin odottaa ja niinpä piti koostaa parhaista levy autoonkin.

    Jess, mainiota ränttätänttää!! Näin hemmot Turussa joskus 90-luvun puolivälissä, hyvä keikka. Mielenkiintoinen on ero alkupään musiikissa versus boodierokkiin..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitä Mieltä? kirjoitti:

Löytyykö ketään entistä tai nykyistä Satus Quo-fania?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu