Onko miehiä jolla joku exä sydämessään vuosia eron jälkeen? Kiinnostaisi tietää että onko tämä vain "vika" joka on naisissa.Kertokaa miehet mielipiteitänne.
kaipaako mies
entiseen
8144108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 81
Vanhimmat
Ei ainakaan niin paljon kuin naisilla, tällaisen kokemuksen olen saanut.
Onko se siis joku naisten ominaisuus (ok- yleisempää naisilla siis), että haikeilee eksää. Äääh, pitäis kiinni silloin kun voi ja kun laskee irti, antais mennä. Mä en tajua mikä järki jossain vanhan haikailussa on. Onneksi nykyinen peittoaa kaikki vanhat ja toivottavasti nykyinen säilyy myös kauan.
Jaa. tossa kysyttiin....onko miehillä eksän haikailua. Mun miehellä on ärsytyksekseni ollut kaikkia kuvia eksistä yms. koneella ja laatikossa kun on alkanut mun kans olemaan. Olen saanut niistä raivareita ja uhkaillut jne. Musta tuntuu, että vaikka hän ruikuttaa sitä kun rikoin hänen cd-levyn, jossa oli eksän kuvia, hän oli sisimmässään iloinen että löysin kuvat ja hävitin ne. Kai hän muuten olis ne jemmannut paikkaan, josta en niihin törmää.
Haloo!
et ihan terve yksilo ole. Mita hyodyttaa raivota ja tuhota toisen omaisuutta? Taitaa olla niin etta itsellasi on jotain viela kesken oman exan kanssa, silla senverran sairaalta kirjoitukselta kuulostaa.
Jos minulle joku tekisi jotain vastaavaa niin lahto tulisi suht koht pian.
Hae hyva ihminen apua.
Ei se toisen tunteita/muistoja vie, vaikka tuhoaisit jokaikisen exästä muistuttavan tavaran.
Täytyy kyllä myöntää, että itsellänikin on tehnyt mieli tehdä samalla tavalla mutta tiedän mitä siitä seuraisi. Meillä kun exä on vielä aika paljon kuvioissa mukana... en kiellä ettenkö olisi mustasukkainen ja tietyssä mielessä ihan aiheestakin, kun alkoi mennä siihen että mies purki sydäntään exälle esim riitojen jälkeen...kun ei halunnut sanoa mitään, koska se olisi vain jatkanut riitaa. Kaiken järjen mukaan hänen olisi pitänyt tulla mulle niistä puhumaan.
Onneksi nyt on asiat taas vähän paremmalla mallilla. :)
Ajatukseni siis, jokaisella on oma menneisyys jota ei saa pyyhittyä pois.
Joo, harvinaisen terve olen kun en ole samaa mieltä sinun kanssa. Ihmistä, jonka kans on, kannattaa testailla sieltä sun täältä jos tahtoo olla jonkun arvoinen. Jos lähtö olis tullut, olisin lähtenyt mieluusti. Se siitä. Kiva kun ei olla törmätty, kiäh kiäh....
Ei toki vie muistoja, mutta helpottaa kummasti minua.
Jos et uskalla tehdä mitä mielit, niin lähde veks. Jos kumppanillesi suhteet entisiin on tärkeempiä kuin sinun tunteet, niin minkä arvoinen ajattelet olevasi hänelle?
Itse en kestäisi todellakaan sitä, että oma mieheni itkis meidän riitoja entiselle ämmälleen. En itke minäkään riitojani tai muutakaan kellekään entiselle.
Menneisyys voi ja saa olla, mutta sen ei tarvi elää nykyisen elämän päällä.
Olen tosi ehdoton ja siksi mieheni on mun kans. Se poikkeaa siitä, mitä hänellä on ennen ollut ja olen ylpee siitä. Minä en tarvitse ketään, mutta jos jonkun kans olen, olen 100%, en enempää enkä vähempää. Vaadin sitä myös toiselta.
Mutta jos ei olis valmis mitään antamaan, ei voisi mitään vaatiakaan. Ja sellainen tilanne taas on ihan sama kuin se, että ostaisit jäätelötötterön, mutta et söisi sitä vaan antaisit valua käsille ja menisit sitten pesemään kädet.
Minä olen joskus ajatellut, että jos kaikki mitä omistan, niin vietäisi pois ja saisin pitää vain yhden asian, pitäisin valokuvat.
Mitä pahaa siinä on,että menneisyydestä on valokuvia ja muistoja? Oletko niin epävarma itsestäsi, että pelkäät miehesi lähtevän eksäsi matkaan? Voi kertoa,että hän ei todellakaan ole iloinen, että olet tuhonnut hänen valokuvansa! Päin vastoin!!! Se on yksi piste lähempänä eroanne. Hän ei ehkä ole ottanut hirveetä pulttia asiasta, mutta varmasti se on loukannut häntä ja kun jatkat vastaavaa, niin varmasti hän vaihtaa sinut joko yksinäisyyteen (parempi olla yksin, kuin huonon kumppanin kanssa) Tai sitten hän vain löytää normaalin naisen, joka ymmärtää, että elämää on ollut ennen sitäkin, kun hän tapasi nykyisen kumppaninsa.
Jos syhde on kunnossa ja rakkautta riittää, niin tuskin sitä eksää hirveesti kaipaa, mutta kyllä se muistoissa kuitenkin on. muistot ovat ihania asioita, joita ihmisen pitää vaalia. Joku hyvä muisto voi tuoda lohtu ikävään päivään, tai huono muisto taas auttaa selviämään jostakin pulmasta.
Ihminen ei ole kone, joka on täys kovalevyja, joita voi tuhota sen mukaan, ´kun elämä menee eteenpäin. Menneisyyteen ei saa jäädä elämään, mutta se on kiinteä osuus elämäämme, niin kuin tulevaisuuskin.
On todella sääli, jos itse olet tuhonnut kaikki muistosi edellisistä suhteistasi, sillä joskus kiikkustuolissa niitä muistoja ois kiva katsella ja muistella.
Sairaaksi tulisin varmasti kun kämppä olis täynnä eksien ja huorien kuvia. Joo, mieheni harrasti ennen minua thaimatkailua ja en minä kyl varmasti tahdo asua semmoisessa kämpässä, jossa hän säilyttelee kuviaan ja istua vieressä niitä kattelemassa. Ei minua myöskään kiinnosta katella tietokoneella tiedostoissa olevia kuvia ämmästä, jonka kans miehelläni oli suhde silloin kun tutustui minuun, vaikka väitti olevansa vapaa.
Jos en noiden kuvien raivaamiseen ole mitenkään oikeutettu, mihin sitten???
Jos kiinnostaa sinua vaalia muiden muistoja, vaali rauhassa - mun ei tarvitse.
Ikävä kyllä, ennakoimisesi siitä, että mies jättää minut kun teen mieleni mukaan, ovat hyvin väärässä. Suhteemme on vain vahvistunut kuvien tuhoamisen myötä. Jotkut näet kaipaa järjestystä sotkuiseen elämäänsä kun eivät sitä itse osaa tehdä. Totta kai kokeilen toista mitä voin tehdä ja minkä arvoinen olen. Jos toinen ei kestä sitä, lopetan suhteen mielelläni.
En minäkään minkään huoran kuvaa antaisi säilyttää! mutta oma mieheni esim. on ollut naimisissa ennen minua, enkä todellakaan vaadi, että hänen pitäisi hävittää hääkuvansa, tai muita yhteisiä kuvia. siellä ne on kaapissa yhdessä minun muistojeni kanssa. Ei niitä alvariinsa kukaan katsele, mutta itse tiedän, että minusta oli aikoinani kiva katsella omien vanhempieni kuvia heidän seurusteluajoilta ja myös kumppaneista, joiden kanssa olivat seurustelleet ennen kuin tapasivat toisensa. Saman ilon haluan antaa myös lapsillemme.
On hienoa olla ehdoton ja vaatia toiselta asioita, mutta jos minulle joku mies kävis repimään mun muistot, niin aika nössö olisin, jos hyväksyisin sellaisen ja sinäkinhän kirjoitit, että miehesi ei ole asiaa mukisematta niellyt. Asia tulee aina olemaan välillänne ja kun ne jostakin kiristyvät, niin varmasti asia otetaan esille.
En voi kuin toivottaa onnea valitsemallesi tielle, sillä onnea sinä tarvitset tai täydellisen tohvelin, joka antaa polkea itseää.
mitä sitä turhaan perään itkemään mailmassa tai sanotaan että suomessa on vapaita naisia
ainakaan kiinnostais olla tollasen hullun kanssa. Suhde taitaa olla tosi tasapainoinen, kun muija ei hyväksy sitä että jätkällä on ollutexiä tai että se panee muita vkonloppuisin..Mee hoitoon!
idea onkin siinä, ettei sun tarvikaan olla, olen jo varattu....sori kauheesti.
Mun exän uus tuhos mun kaikki kuvat ja vanhat kirjeet.
Exä tuli mun luokse pyytämään negoja muutamasta tärkeästä kuvasta, ja mitäs siinä muutakaan tapahtui kun erinomainen sänkysessio..
Yhdessä puhuttiin illan aikana, että millainen ihminen on jos haluaa ehdoin tahdon poistaa asioita rakkaan ihmisen elämästä. Exä myös totesi siihen että muistoja ei voi viedä pois vaikka kuvat voi.
Oli älyttömän vihainen tyttöystävälleen ja sanoi, että vielä jotain noin sairasta, ja heittää sen sen kämpästä ulos.
Yritin rauhoitella ja sanoin että ehkä se on vaan vähän mustasukkasempaa tyyppiä, jokainen meistä on erilainen. Hän siihen, että eihän suakaan haitannu sen exien kuvat. Sanoin että ei niin, koska ne oli laatikoissa ja toiset ymmärtää menneisyyden arvon.
Että onnea sulle..
Siis tuhoat ja hävität kumppanisi omaisuutta. Lisäksi mikäli kuvista ei ole kopioita olet loukannut kuvaajan tekijänoikeutta. Saako kumppanisi nyt tuhota jotain vastaavaa omaisuuttasi, vai miten aiot hyvittää tilanteen? Siis niinkö se on että "ruikuttaessaan" kumppanisi on iloinen. Luotti sinuun ja sinä petit hänen luottamuksensa.
Seurustelin kaltaisesi kanssa. Nyt olen viisaampi ja jättäisin väliin.
No sillon sulla ei kyllä paljon kokemusta ole. Et nimittäin alkuunkaan tunnu tietävän mitästä puhut.
Syystä tai toisesta eroon päätyminen on tunteuden surma. Turha kuvitella särkyneen suhteen palaamista uuteen rakkauden kukoistukseen.
Siihen jää aina pieni särö kuitenkin.
Varmasti on totta että jonkinasteista kaipuuta voi vielä exää kohtaan tuntea,totuus on kuitenkin se että erossa syntyvää kuilua tai säröä on melko mahdoton paikata,puhumattakaan luottamuksesta toiseen kun se kerran on menetetty.Jonkinasteista ystävyyttä eron jälkeen voi toki yrittää ylläpitää joskin se vaati paljon panostamista molemilta osapuolilta.Viimeistään siinä vaiheessa kun toinen löytää uuden,ystävyyskin tahtoo rapistua hiljalleen.Kirjoitan vain omasta kokemuksestani.
Ei kaikki eroa sen takia et luottamus on menetetty..
jos siis ymmärsin oikein tuon sun viestin.
siis jos kerta on päässyt eroon exästä ni ei kai sitä nyt piru vie jää kaipaamaan...hyvä jos nykyistä jaksaa katella saati sitten exien perään haikailla...kokemuksesta tiedän...liikaakin!!!
Kannattaisikohan sun harkita yksin asumista kun nykyisessäkin on niin paljon kestämistä? Ei kukaan pakota parisuhteeseen.
Itse en ex:iäni ikävöi, tunteet ovat himmenneet joko jo suhteen aikana tai hyvin pian eron jälkeen. Mutta se ensirakkaus. Nykyään arkielämässä ei tule onneksi niin paljon muisteltua kuin pari vuotta sitten, mutta kun on kotiseudulla käymässä ja hän sattuu olemaan myös ja tulee baarissa vastaan niin normaalisti siinä vaihdellaan kuulumiset, mutta minun pakko livistää vessaan tai pihalle kun tulee niin kauhea ahdistuskohtaus, että tuntuu että happea ei saa ja rintaan(sydämeen) sattuu. Mietin vaan millaista elämä voisi olla jos olisin yhä hänen kanssaan ja olisin pelannu kortit aikoinaan toisin. Tekisi mieli kysyä häneltä et lähdetäänkö kahdestaan johonkin kauas pois.
No kysy nuori mies! Et saa muuta kun pahimmassa tapauksessa kieltävän vastauksen ;>
oletko jätetty vai jättänyt
joo ensirakkautta jää kaipaamaan....jätetty
...se kuka erotessa rakasti/välitti enemmän yleensä myös kärsii enemmän ja jää kaipailemaankin exäänsä pitemmäksi aikaa.
Itse en exääni kaipaamalla kaipaa mutta joskus voisi olla mukava kuulla miten hänellä nykyisin menee.(erottiin yli 10v sitten,eikä nähty sen jälkeen)
Itselläni on useita eroja takana ja yhtä ihmistä kaipaan edelleen muita en edes muistele. Aika parantaa jne. Kyllä kaikista joku haava sieluun jää.
Asia tulikin jo todettua. Vanha suola,sexi,janottaa vain .Ei siinä sen kummempaa...mitä uutta tuossa on....
Satuja satuja.. Kaikki vähemmän haaveilevat ihmiset tietävät, että elämä on tässä ja nyt, mielikuvat pelkkää harhaa. Keskity tähän päivään, haaveilut on kiinni omasta päästä.
Mua vaan kiihottaa ihan sikana ajatella exiä, panettaa niin hitosti, lähinnä sen vuoksi, että on kiellettyä ja olisi vaara jäädä kiinni...
minä ainakin joskus kaipaan niitä hyviä hetkiä, mutta sitten kun ajattelee huonoja asioita, ni parempi tietenkin näin.
joo erottii tossa 6kk sitte ja kyllä jäi kova kaipuu ... vaikka hänellä jo omaki elämä ollaa silti yhteydessä ... muutama kerra rakasteltu sen jälkee ja kummallaki kova ikävävä toista ... mut ... päätettii et ei enää ikinä mennä yhtee .. ja oli hölmöö mennä sänkyy ... ku kuitenki tiedetää toistemme tilanteet ...
niistä 70 stä kaipaan n.viittä
kyllä
-a
:´(
Aina kaipaan, ja aina haluan saada hänet takaisin.En voi ajatella että sillä oisi toinen mies.. Mutta ei voi mitään.. ELÄMÄ ON....=)
Kaipaan kovasti ei uusien kanssa toimi ollenkaan ex:ssä oli paljon semmoista ettei muista löydy.aina sitä vertailee ja lopuksi olen taas yksin.Erosta 10v!!!!!!!!!!!!Hän on myös lapseni äiti Surullista kun nyt toimis paremmin kun ollaan vanhempia ja hänkin on saanut paremmat aivot!
Kaipaako entistä no ei tosiaan se elämä oli silloin ja nyt on nyt ei muuta kuin katse tulevaisuuteen
Kun ihminen odottaa ja valitsee kerralla hyvän naisen/miehen, niin ei tarvi erota ja eksiä ei tuu ;)
tämä on totta. nykyään ihmiset rupee seukkaamaan vaikka itsekin tietää että ihminen ei ole se oikea. kannattaa odottaa sitä oikeaa!
Jotenkin kummallista seurata tätä keskustelua...nimim. onnellinen oli oikeassa; kannattaa odottaa Sitä Oikeaa!
Nykyihmisellä vain tahtoo olla niin kiire, kaikki pitäisi saada Heti ja Nyt! Olen ollut itse naimisissa 21 vuotta, ja tiesin jo 3 kk seurustelun jälkeen, että tää se on! Enkä ole joutunut katumaan.
Se Oikea on se, jolle sinä olet valmis antamaan kaikkesi, vaikket saisi mitään takaisin... -Rakkaus on sitä, että toisen onni on tärkeintä- Charles Schoultzin (JASKA JOKUNEN)sanoin ilmaistuna.
Kyllä kaipaavat, ainakin itselläni on mielessä silloin tällöin "jokunen" ex:ä ja mukavia muistoja, mutta eteenpäin on mentävä elämässä
kyllä on. erosta on nyt kolme vuotta. Vaikka oon vielä aika nuori ja se suhde oli "vaan" ensimmäinen rakkaus, ni se ihminen on vieläkin melkein joka päivä mielessä. En oo löytäny ketään jonka kaa pystyis olee samall tavall kun tämän henkilön kaa. Toivottavasti joskus sellanen ihminen sattuu vielä joskus kohdalle.
kyllä
kyllä on ottaisin heti takasin jos saisin oman tintukseni takasin.
Mun melkein kolmen vuoden takainen exä soitti tänään aamuyöllä ja tilitti rakkauttaan mulle. Ei kuulemma ole koskaan rakastanut ketään muuta naista kuin minua....
Pistän tuon höpötyksen kuitenkin kännin piikkiin siihen asti kunnes hän selvinpäin uskaltaa tulla kanssani juttelemaan.....
ainakin... :(
no tota onhan tuo ex mielessä vielä vaikka aikaa on kulunut jo 20v ja välissä on ollut jokunen muu exä, joten kaiketi se on inhimillistä.
olisin eronnut jo aiemmin mutta muksut piti natisevaa liittoa kasassa. Nyt
elän uutta elämää ja nautin joka hetkestä, ihaillen suloisia naisia.
kuten vaimoani, hän oli ihan ihminen.
Joutakin exiä en, miksi muistelisin pettäviä , valehtelevi ja rahan ahneita ja "mielenvikaisia" tunteettomia exiä.
Hyvä kun eroon pääsin pettäjistä, nyt olen onnellinen mies jälleen.
ei minua kyllä vanha ulkoreikä tulisi mieleenkään
jos olen jo löytänyt ns sisävessan! naiset On välillä
niiiin naisia mutta aina on mielessä kun vain
sais isovarpaiden väliin jotain uudempaa (isompaa)
aikanaan löysin uuden ja ex halutessaan til. tul.
ei edes lanka palanut!!! vaikka tein työtä pyydettyä?? uutuus häviää yhtä nopeasti kuin
takuu ladasta!!!
...Kyllä niitä naisia kaipaa, vielä vuosienkin takaa.jattelee miten niitten kanssa olisi mennyt,mikä johti eroon, varsinkin jotkut vanhat musiikkikappaleet tuovat kaipaamani naiset mieleen.
Heittäisin kysymystä eteenpäin...miten on nuo eronneet ja uusissa liitoissa olevat: vertaatteko miehiä entisiin rakkaisiin?...mitä kaipaatte?
Me olemme exxän kanssa jatkuvasti tekemisissä.
Olemme koko perhe yhdessä mutta yhteiselämä samassa asunnossa ei onnistuisi. Ajattelemme syvimmillään eri tavoin - liikaa eri tavoin.
Seksi hänen kanssaan ei olisi antamista vaan ottamista. Muistelen häntä kyllä joskus jopa fantasianomaisesti. Seksi ei olisi hyvää.
En usko erotiikan nousevan henkiin uudelleen.
NÄIN SE VAIN ON JA TURHA ON HAIKAILLA.
Hei
Todella kaipaan entisiä heilojani, osa on kouleitaja haudattuja yksi jatkaa elämää jolle annoin kaikkeni...olisi kiva tietää nyky uutiset
Minä uskon tuon.
Minullakin on välilä niin ikävä että itku tulee mutta tiedän ettei suhde enää toimi kahta viikkoa kauempaa. Mutta tuon ajan voimme olla vaikka samalla mökillä lasten kanssa.
Toinen juttu on se että haluan rakastaa uudelleen... Sitä nyt etsin. Entä sinä?
Seksi sujui ex:sän kanssa erittäin hyvin.
Kyllä kaipaan häntä paljon.
Ääni tälle!!! Kyllä se tuo porno on mikä pistää muistelemaan eksiä. Välillä tekis mieli tarttua luuriin ja kysyä että vieläkö sitä pimppaa olisi tarjolla?
Joka hela dagen. Ja niin helvetisti..!!!
ei ne exät muistista katoa minnekkään,mutta olutta mikä mennyttä.ei kannata surra menneitä parempi elää nykyhetkeä.
ja todella paljon!
jatkuvasti soittelee ja tekstailee mutta itse en heitä kaipaa vaikka joku tietty biisi saattaakin saada ikäviä/hyviä tunteita mieleeni,en kuitenkaan ketään haikaile takaisin kun nykyisissäkin on ihan tarpeeksi!
vastasi nyk mies ja haukku pystyyn,vaikka olisin puhunut vaan yhteisestä lapsestamme
Enpä usko, että kukaan tulee ikinä kaipaamaan exään:sä joka on pettänyt ja joka on ottanut pettämiskumppanistaan itselleen uuden kumppanin!! Hyviä muistoja sitä kaivataan, ei sitä typerää, lapsellista, ajattelematonta exää ihmisenä/kumppanina!! Kerran ku pettää, tulee aina pettämään seuraaviakin!!
Ei kuule pidä paikkaansa. Itse petin nuorena tyttönä ensimmäistä poikaystävääni mustasukkaisuuden puuskassani kännissä ja mitään en ole katunut niin paljoa kuin sitä. Se oli ensimmäinen ja viimeinen kerta, kun petän, oli syy mikä tahansa. Ja pettänyt en ole enää toista kertaa enkä tule pettämäänkään. Pentuna tekee kaikenlaista tyhmää ja ajattelematonta.
Välillä iskee hirveä kaipuu, jostain pienestäkin asiasta saattaa tulla yhtäkkiä ex mieleen. Meilläkin erosta jo vuosia eikä mielessäkään paluu yhteen mutta silti.
Niitä exiä oon jääny kaipaa, jotka on jättäny mut, mutta niitä jotka mä oon jättäny niin en ees muista..
lähinnä seksiä parinkin exän kanssa. Nykyinen ei suostu ottamaan suihin ja on välillä kuollut lahna alla.
Mitään henkistä, rakkautta, ei näihin exiin minulla ole. Vaan se makkaritouhu on mielessä etenkin rakastelun jälkeen nykyisen kanssa.
joo,emäntä ei anna ku kylkimyyryssä sekä vatsallaan makuulla sängyllä,ei ota suihin enää eikä anna persettä.muuten menee helvetin hyvin mutta meinaa tulla lieviä himoja muihin suuntaan asian tiimoilta.asiasta on keskusteltu mutta eipä siitä näköjään ollut hirveästi apua. runkkailen nykyisin miltei yhtä usein kuin teinivuosina..
vertaa,ohi mikä ohi
Ei mitään vetoa.
Päinvastoin,,, iljettää koko kana.
Olenkin ajatellut, että nuorena ei ollut ymmärrystä, kun tollaisen kanan kanssa tuli oltua.
Ilkeä ja paha ja huono akka oli.
Sai mennä.
Lähes 4v takana, ja kaipuu edelleen kova.
T. Miespuolinen
..vain se joka on jätetty. Itse olen ollut aina se joka eron on pistänyt vireille, eikä pätkääkään kiinnosta exien touhut.
kyllä sitä joskus miettii että mitäköhän toiselle kuuluu ja miten hänellä menee.Ja jollain tavalla kaipaa vaikka se suhde ei päättynytkään sillä kaikkein kauneimmalla tavalla..
No en. mennyt, mikä mennyt. en ajattele.
toki tulee mieleen entiset tyttöystävät, tulee ajateltua miten heillä menee nykyään. Onko elämä antanut heille sen, mistä he aikoinaan unelmoivat-rakkautta ja onnea. Positiivisia ajatuksia pelkästään. Menin jopa niin pitkälle, että ajattelin viedä kukkia yhdelle, mutta enpäs pystynytkään. Varmaan olisi yllättynyt moisesta. En minä mikään Don Huan ole ollut, suurin osa platonisia suhteita on ollut. Jokuhan sanoi, taisi olla itse Lenita Airisto, että seksi pilaa joskus hyvän ja aidon suhteen:)
Tämä kappale tulee mieleen aiheesta:
http://www.youtube.com/watch?v=Xp_g_NVBYHc
Kaikkea Hyvää Heille:)
Niin siis haikaileeko miehet koskaan jätettyään naisen? Vai onko se ohi, kun päätös on kerran tehty? Naiset haikailevat usein jopa jättämiään miehiä... Ollaanko me loppujen lopuksi hyvin samanlaisia... Vai onko miehet Marsista ja naiset Vanuksesta?
samaa olen minäkin miettinyt. kertokaa miehet kokemuksistanne, kiinnostaisi tietää kun ei yhtään osaa ajatella mitä vaikka oman exän päässä liikkuu.. minulla mielessä ex usein, mutta olenkin nainen eli ei kai voi verrata?
kokemuksen jälkeen alkanut tuntumaan että kelkka on kääntymässä entiseen naiseen.
Samoin muutaman vuoden yhdessäolo erään naiseen enimmäkseen ystävänä, mutta myös muuten .On palaillut ainakin uniin. 4 vuoden takaa. Päivällä ei mielessä, mutta unilleen ei mitään voi.
Anteeksi kun vastaan vaikka olen nainen, mutta mulla ainakin niin, että ensirakkautta kaipaan luultavasti koko lopun elämääni. Seurustelusta aikaa jo monta vuotta ja poika jätti minut toisen vuoksi ja minä ajattelen häntä päivittäin ja uniinkin hän usein tulee. Poika taasen tuskin uhraa ajatustakaan minun suuntaani. Että tämmöstä täällä :)
Aika hassua silloin kun tämä viestiketju perustettiin niin seurustelin onnellisesti ensirakkauteni kanssa, kyllä kaipaan häntä. Vaikka siitä on vuosia niin tulee hän mieleeni, yritän sitten ajatella syitä miksi erottiin.
kyllä siinä niin kävi tällekin pojalle,että kaipaan entistä naista.joskus yön pikkutunteina,toisinaan taas keskellä päivää.mutta itsehän lähdin ja tyydyn tähän silloiseen ajattelemattomaan ja typerään päätökseeni.saattaa tosin kulua pidempikin aika,kun en ajattele häntä ollenkaan.
kaipailen vaikka nykyinen makaisi vierelläni,saatan jopa ajatella samalla entistä eukkoa,kun rakastelen nykyistä.erosta on aikaa noin neljä vuotta.osasyy on varmasti hyvä seksi,joka saa paikat kuumottamaan vieläkin.
heh,on se saakelin kummallista.tunnen itseni välillä ihan tärähtäneeksi.joskus(harvoin)se on hieman haikeaakin,mutta kuitenkin suurimmaksi osaksi hurjaa rakkauden värittämää ilomielistä kaipuuta ja täyttä fantasiointia.
että tällä tavalla on homma hanskassa :-)