Meidän työpaikalla on yksi tyhmä sihteeri. Tantta vaikuttaa kyllästyneeltä työhönsä ja rutisee joka päivä milloin mistäkin siellä, ei toki kaikille mutta ei mutinaa voi välttyä kuulemasta. Täti sai oli kesällä myös sairaslomalla jotain 8 viikkoa, sen takia että oli joskus kymmenen vuotta sitten eronnut miehestään! Ottaa päähän kun tuommoista tätiä joutuu kuulemaan joka päivä töissä kun se valittelee olemattomia ongelmiaan aina kaikille. Milloin koira pissaa lattialle, lapset käyttäytyvät huonosti tms normaalielämään kuuluvia asioita.
Tyhmä sihteeri
työpaikalla
31148
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Yritä ymmärtää tätiä, täti ei todennäköisesti ole "saanut " aikoihin, eli seksinpuute tekee kärttyisäksi ja kiukkeiseksi.
Kaikki tuntemani osasto- ja johtajatason sihteerit ovat olleet älykkäitä, tahokkaita ja hienotunteisia ihmisiä.
Päin vastoin kuin useat heidän esimiehistään!
Kannattaa sanoa suoraan. Itse sanoin, että jos rouva jatkaisi juttua kun olisi uutta kerrottavaa. Just noi koiranpissajutut ei kiihota.
Sitten joku oli täräyttänyt sille, että jos vituttaa tulla niin kannattaisi olla tulematta, kun alkaa muitakin vittuttamaan.
Hiljaa on ollut pitkään. Hommatkin sujuu paremmin kuin ennen.