Viikonlopun hesarissa kerrottiin millaisen miehen naiset nykyisin haluavat. Ohje oli helppo. Miehen pitää olla semmoinen, joka yhtäkkiä voi lähteä poikaporukalla moottoripyöräilemään, mutta heti sieltä palauttuaan voi hetkessä vaihtaa lapsen vaipat, lukea iltasadut jne.
Eli sopivasti renttuutta ja sitten roimasti semmosta ihanaa naisen huomioivaa pehmeyttä.
Helppo homma. Roolileikki vaan päälle.
Eli sopivasti renttuutta ja sitten roimasti semmosta ihanaa naisen huomioivaa pehmeyttä.
Helppo homma. Roolileikki vaan päälle.
Vastaukset 13
Vanhimmat
killinä minulla oli tunturi tiger, mutta myin sen kortin saatuani keväällä 2002, kävisikö Toyota Avensis siihen roolileikkiin?
Eiköhän liene parasta että olet oma itsesi! Ja tuskin ketään naista kiinnostaa minkämerkkinen moottoripyörä sinulla on.
...kuitenkin se, että mies ei nössöile koko ajan siellä kotona. Siitä tulee tylsä ja ennalta arvattava tyyppi. Ei haastetta. Miehen pitää olla semmonen, joka ykskaks yllättäen tekee niinkuin ite tahtoo. Lähtee se sitten moottoripyöräilemään, ryyppäämäämään, sukellusmatkalle, kalastamaan, konserttiin tms.
Jätän fillaristina nuo roolileikit väliin. Asun kaupungissa ja työmatka on sen verran lyhyt, ettei omalle autolle ole todellista tarvetta. Mutta karvanoppia en ala kulkupeliini ripustelemaan, vaikka pornoahan se olisi :DD
Miten tämä voi olla yllätys kenellekään? Tottakai naiset haluavat juuri tällaisen miehen. Miehen joka etsii tasa-arvoista parisuhdetta olematta kuitenkaan mikään nynny.
sillä ei voi olla sekä renttu että kiltti. Jos on kyseessä on näytelmä eli kulissi, jota kukaan ei jaksa kahta vuotta kauempaa leikkiä.
No voi hyvänen aika. Kukaan ei halua renttua, kukaan ei halua nynnyä, vaan ihmisen joka on sopivasti tältä väliltä. Eivät ihmiset ole mustavalkoisesti jompaakumpaa ääripäätä.
Niinpä, ihminen voi helposti olla renttumainen tai nynnymäinen tai sata muuta ominaisuutta omaava... eli tuo mustavalkoistaminen on aivan yhtä tyhjän kanssa, kukaan ei ole, eikä tule koskaan olemaan niin helposti laatikoitavissa.
Joskus kymmenen vuotta sitten samantyylisen kuvauksen. Siihen aikaan oli kyllästytty ruusuja kantavaan Bonaa lämmittävään "new man" ideaaliiin. Unelmatyyppi ei lue iltasatuja, hän tuoksuu asfaltilta ja bensalta, hänellä ei ole äitiä mutta aseenkantolupa kyllä löytyy. Auto ei ole Corolla vaan Dodge Charger. Hän keskustelee kuin Arthur Miller, mutta hän ei käytä silmälaseja. Raameja pitää olla, kauneutta ei. Hän on Marlon Brando Viettelysten vaunussa. Hänestä kerrotaan J.G. Ballardin kirjoissa. Tuli ei polta häntä.
Nimet vaihtelee, hullut naiset pysyy.
Niin että meidän naisten pitäisi tyytyä renttuihin tai nössöihin vai? Ja jostain syystä leimaat 50 % koko ihmiskunnasta hulluksi?
Ihme esimerkki. Eihän se moottoripyörä kenestäkään renttua tai miehistä miestä tee. Tiedän mistä puhun, sillä mulla on moottoripyörä, itseasiassa kaksikin, ja oon ihan nyhverö O_o
Esimerkkisi osoittaa kuinka naurettavaa lokeroiminen ja mustavalkoinen ajattelu on.
Olen samanlainen kuin sinä ja siis tämä ei ole vitsi. Minullakin on moottoripyörä ja sehän ei todista miehestä yhtään mitään muuta kuin että miehellä on moottoripyörä. Olen aikamoinen mammanpoika, Äitini, joka asuu toisellapaikkakunnalla, on tärkein nainen elämässäni. Hänen luokseen hurautan pyörälläni kaffeelle ja esim. viime kesänä kun eräs nainen ihastui minuun kait osaksi juuri pyörän takia ,ja kun pyysin hänet ajelulle, hän tykkäsi kyttyrää kun sanoin hänelle iloisesti että nytpä hurautamme äitini luo kahville. Eipä mimmiä kyllä tuon reissun jälkeen ole näkynytkään.