Elikkäs elikkäs... En löydä itselleni sopivia vaatteita kaupoista, eli hyödynnän kirpputoreja. Mutta olisi kiva löytää joskus ihan liikkeestä pitkälle tytölle sopivia housuja, joissa lahjetta riittäisi sekä jaloille, että korolle. Tiedättekö jotain kohtuuhintaisia vaateliikkeitä joista sellaisia saisi? Asun pohjoisessa, eli en ihan äkkiä esim. Helsinkiin pääse... Itse en osaa ommella yhtään... Olen ilman kenkiä 174cm pitkä, ja korkoa saattaa olla alla kymmenenkin senttiä... :) Tiedän kyllä että näytän ajoittain huvittavaltakin kaikkine sentteineni, älkää takertuko siihen. Jos olisin saanut valita, olisin paljon lyhyempi.
Pitkälle tytölle vaatteita?
kirahvi
3400
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Elikkäs itse olen viitisen senttiä sinua vielä pidempi, hoikka vartaloinen nuori neiti. Vaatteita on aavistuksen hankala löytää mutta olen alkanut suosimaan tiettyjä merkkejä siitä syystä että ne tuntuu ainakin sopivan omalle vartalolleni. Freesoul ja Gsus on ne kaksi merkkiä jota suosin. Onlylta ja muilta aavistuksen halvemmilta merkeiltä löytyy satunnaisesti vaatteita jotka ovat tarpeeksi pitkiä, mutta nuo kaksi edellä mainittua riittää jopa minulle niin uskon että sinullekin. :) ja korkokengän kanssa. :)
Äläkä ikinä häpeä pituuttasi! Itseä ainakin hävettäisi enemmän olla lyhyt ja lyhentää joka vaatetta, joka puolestaan muuttaa mallin epäsopivaksi(ainakin mitä kavereitani olen seurannut). :)
mutta sanonpa, että hyvä pituus sinulla on. Minä olen 178-senttinen ja 2 cm ottaisin vielä mielelläni lisää. Vanhempana olet taatusti iloinen pituudestasi!
Olen myös 174cm pitkä ja olen jo vuosia ostanut vaatteeni Vero modasta, koska siellä on tarpeeksi pitkät lahkeet suurimmassa osassa housuja ja farkkuja.