Enkö minä riitä?
Vahingossa selailin papereita ja huomasin maksamattoman puhelinlaskun. Mieheni on soitellut seksilinjoille, omien sanojensa mukaan vaan itseään tyydyttääkseen.
Tunnen itseni riittämättömäksi ja petetyksi. Olen luullut, että meillä on kaikki hyvin. Seksikin on toiminut.
Vahingossa selailin papereita ja huomasin maksamattoman puhelinlaskun. Mieheni on soitellut seksilinjoille, omien sanojensa mukaan vaan itseään tyydyttääkseen.
Tunnen itseni riittämättömäksi ja petetyksi. Olen luullut, että meillä on kaikki hyvin. Seksikin on toiminut.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Saisin sätkyn vastaavassa tilanteessa. En tiedä edes, kuinka suhtautuisin. Tunnen empatiaa sinua kohtaan. Yritä keskustella, mistä on kyse.
On täysin normaalia, että mies vetää kuivia, vaikka parisuhteessa elääkin.
Joskus runkkaaminen on paljon mieluisampaa kuin seksi. Olisit nyt vaan onnellinen, että hän soittelee, eikä käy naimassa muita naisia!
Annatko miehellesi muuten tarpeeksi usein, mies tarvii ainakin pano/päivä, usein enemmänkin...=)
"Annatko tarpeeksi usein?" - Miten ällöttävä kysymyskin. Mies tarvii sitä mies tarvii tätä.
Onko sut kasvatettu tynnyrissä? Vai miten olet onnistunut säilymään itseäsi (vai koko miessukupuolta) täynnä olevana mulkkuna?
"Onko sut kasvatettu tynnyrissä? Vai miten olet onnistunut säilymään itseäsi(vai kokomiessukupuolta)täynnä olevana mulkkuna?"- Miten ällöttävä kysymyskin, voisit itse miettiä sanojasi.
Kyllä täytyy kestää kysymyksiä, jos tulee tänne valittamaan, kun mies soittelee pornopuhelimiin...
Jos se on normaalia, että katselee pornoa päivät pitkät ja soittelee seksilijoille, niin minun mieheni ei ole sitten normaali. Mieheni on saanut minut vakuuttuneeski, että minä riitän, hän ei edes halua kotsoa pornoleffoja (jotka on todella teeskenteltyjä), ehkä jokus yhdessä katsotaa ja vaan nauretaan. Ei ole soitellut seksilinjoille, eikä aina himoitse panoa/päivä. Joskus on niitä hässimis viikkoja mutta se vaihtelee. Joidenkin on niin vaikeaa ymmärttää että miheni on minulle oikeasti uskollinen, ei vain väitä olevansa.
Ja se, mikä siinä on pahaa on se, että katselee muita naisia "sillä silmällä"; nauttii siitä kun muut naiset nauttii. Seksilinjoilla nainen ja mies harrastavat seksiä siinä missä tämä sama mies nai vaimoansa. Toisin sanoen se on pettämistä. Mutta silloin en yhtään ihmettele että mies pettää jos nainen on pihi. Silloin se on aivan ymmärrettävää.
Minusta epänormaalia on se, että täytyy vajota niinkin alas kuin seksilinjoille.
miksi miehet katselee pornoa, lehditä, videoilta tai netistä??
Te miehet olette paskamaisia sikoja!käteen saa vetää,sitä harrastaa jokainen mutta se on kysymys miten!
Vaikka nainen antais tarpeeks usein joka päivä PILLUA niin silti soittatte ja katsotte pornoa netissä ja runkkaatte jopa netin edessä!niin että sperma lentää!
Ja sitten halutte naida omaa vaimoo (PORNOHUORAT MIELESSä)koska olette saanut kiihotusta seksipuhelimen kautta tai netistä, voi voi! kun ihania kiihottavia pillu/anaali/nyrkkitouhut mitä KAIKKEA tsiikaatte! paskiaiset! joo se on sallittua ja IHAN NORMAALIA!pitää pitää tätä miehen käytöstä "normaalina"! hyväksyä!no paskat!
Teille ei riitä mikään!
ja jos oma nainen alkaa vinkuu tästä asiasta että, mies soittelee seksipuhelimeen,tai katselee netistä pornoa kulli kovana, niin naista haukutaan että hän ei ole normaali koska ei SALLI miehelle näitä vittumaisia harrastuksia josta nainen saa olon että häntä PETETääN! MUTTA EIHäN Tää OLE PETOSTA TEIDäN MIELESTä,EIHäN MIEHET! SE ON SALLITUA JA HYVIN NORMAALIA TEILLE EIKö NIIN!
Runkkakaa netin edessä niin paljon kun kerkiitte nauttikaa ja fantaseerakaa toisista pilluista,soittakaa seksilinjoille niin paljon kun haluttaa,menkää huorille ja vetäkää sitä kullia niin kovaa ja TUKEHTUKAA OMAA SPERMAANNE JOOKO!ja pysykää sinkkuna sitten,koska kukaan mies ei voi ymmärtää TAI KäSITTää että tää touhu VOI satuttaa/loukkaa omaa naisystävää/tyttöystävää/vaimoa!jos soittelette seksilinjoille tai katselette pornofilmejä netistä.
Ei tää nyt jokaista vaimoa satuta,ei niitä naisia ainakaan jotka ovat jo kauan parisuhteessa tai naimisissa,10-15 ja edelleen ne naiset ei ne oikein välitä että mies etsii muualta,no ei ihmekään,koska halut on mennyt naiselta aikoja sitten miehen "runkkaus harrastuksesta"nämä naiset ovat iloisia ettei tarvitse naida oman ukon kanssa!
Mutta jos suhde on vasta alussa niin sitten kyllä tekee naiselle pahaa,mutta miehet eivät vaan käsitä!
Alan jo inhoa miehiä,koska huomaan mistä kotoisin miehet OIKEASTI ovat je mitä ne oikeasti vaan haluaa! ystäväpiirissäni/tutut ja sukulaisista,ja täälä keskustelussa,kun lukee mitä kaikkea paskaa nainen kokee oman ihanan kultimurun kanssa!pornoo pornoo pornoo! ei muuta! MISSä RAKKAUS?????????
Kaikki on samanlaisia rivoja sikoja AJANKULUESSA vaikka nainen antaisi joka päivä,niin silti miehet haluaa vierasta pillua!
Ja tätä pidetään normaalina vai??????????? ei käy mulle! en hyväksy!
Kuullostat siltä, että sinun kanssa on vain harrastettu seksiä, muuta käyttöä ei ole löydetty.
Tuosta tekstistäsi päätellen, ei ole ihme jos sinun miehesi on käynyt vieraissa. Sinulla ei taida olla kaikki kotona.
Itse olen elänyt avoliitossa on 4.5-vuotta, enkä ole soitellut 0700-linjoihin, enkä käynyt netissä pornosivuilla, enkä ostanut ainuttakaan pornolehteä/videota tms., minulle on riittänyt oma naiseni, niinkuin riittäisi varmasti muillekin miehille, jos seksielämä toimisi täysin moitteettomasti, tarkoitan tällä, että jos mies on tuollainen kun kirjoitit, niin kyllä pariskunnalla on yhteinen ongelma, ei vikä ole yksin miehen.
Kai tästäkin viestistä tulee taas jotain "vitun mulkku"-kommenttia, mutta samapa tuo.
Hyvät kesänjatkot kaikille.
jos seksielämä toimisi täysin moitteettomasti, tarkoitan tällä, että jos mies on tuollainen kun kirjoitit, niin kyllä pariskunnalla on yhteinen ongelma, ei vikä ole yksin miehen."
Ai niinkö???
no selitä sitten "asiantuntijä heheh"että miksi mies kuitenkin soittelee linjoille ja katselee pornoa VAIKKA SEKSI TOIMII TäYSIN MOITTEETTOMASTI???????? ja nainen antaa pillua joka päivä jos mies haluaa? kerro sitten miksi miehellä on vielä tarpeeta soitella seksi puhelimeen ja muita vastaavia vittu harrastuksia?
no tässä tapauksessa tää ei ole naisen syy kuule!nainen antaa mutta miestä vaan panettaa! KENESSä ON VIKAA? JA ETTä MUKA "YHTEINEN ONGELMA VAI???
Ehkä mies saa omalta naiselta liikaa seksiä sitten? ja miehestä on tullut ihan pornohullu tämän takia? voisiko olla näin?
en sanonut että olisin asiantuntija, mutta puhun vain miehen näkökulmasta.
Kun asia on vaan niin, että vaikka mies/nainen saisi seksiä niin paljon kun haluaa, vaikka kahdekasan kertaa päivässä, se ei silti takaa, että seksielämä olisi hyvä!
Jos mies saisi kunnon tyydytyksen seksistä, niin hänellä ei olisi sen jälkeen haluja enää soitella pornolinjoille tms, siitä olen ihan varma!
Tarkoitan sitä, että jos mies saa seksiä, mutta alkaa vielä soittelemaan pornolinjoille, hän ei nauti seksistä tarpeeksi ja silloinhan on molemmisssa ainakin vähän vikaa. Jos nainen makaa sängyssä kuin lahna, kuka siitä nauttisi?
Silloin asiasta pitäisi puhua ja kehittää jotain uutta. Juuri tämän takia, on olemassa kaikkia leluja, asuja ym, joillekin noista voi olla iso apu.
Miesten täytyisi vaan puhua enemmän asioista, siinä naiset on varmasti parempia.
Otin kantaa kirjoitukseesi siksi, koska yleistit aika pahasti, tyylin: "miehet on sikoja"-ym.
...tuli tosi halpa olo.
Kotona mies on ollut omien sanojensa mukaan tyytyväinen, enkä minä suinkaan ole lahna.
Jos joutuisin kiskomaan päälleni latexit, jotka MINUN mielestäni eivät ole seksikkäät, en kyllä varmasti nauttisi seksistä. Voi olla että jotkut ihmiset nauttivat pervoilusta, mutta ehkä olen liian tavallinen nainen.
Olen aina luullut ettei määrällä ole niin suurta merkitystä kuin laadulla. Ainakaan minulle ei ole.
en nyt tarkoittanut noilla kirjoituksillani yksinomaan teidä suhdettanne, vaan ihan yleisesti mikä voisi olla syynä.
No joo, en minäkään tykkäisi että naiseni laittaisi latexit päälleen, mutta joitakin se auttaa.
Uskomatonta mutta kirjoitit tuossa viestissäsi minun ajatuksiani...miten meille on sattunu vastaan juuri tuollaiset siat! On niitä miehiä kunnollisempiakin...mutta liian harvassa...En tule ikinä tajuamaan miten tuollaista miesten tyypillistä käytöstä voidaan yleisesti väittää täysin normaaliksi....yhteiskunnassa jotain pielessä...ja ihmisten asenteissa...
oo sitten yksin kateutesi kanssa FRIGIDI!!!
voidaan luokitella pettämiseksi!!
liitossa palvellaan toinen toistaan, ja itsekkyydestä aletaan etsiä "kokemuksia", jolloin "tyydytyksen" pitää aina olla edellistä mahtavampi, mutta jälkeenpäin jättää vain tyhjän olon...
Se millä miehesi ymmärtää sinua, en tiedä, mutta varmasti riität...