"Kampauksia" rastapäälle

Erilaisia tapoja pitää rastoja kiinni ym.?
3330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...vähän riippuu että kuinka pitkät rastasi ovat...? Itselläni ei ole kovin pitkät mutta on niissä sen verran pituutta että saan ne saparoille. Ne on söpöt. :) Yleensä pidän kyllä sellasta ohutta huivia päässä,silleen että se menee vaan tohon pää läelle tai sillee.... en osaa selittää mutta seki on hieno. :) Kivan näkösiks rastat saa myös ku laittaa niihin erivärisiä helmiä. Myös pellkä ponnari on kiva. Sellanen ponnari varsinkin joka on ylhäällä. :)

Äänestä
  • rastoista saa myös kivat laittamalla ne yksinkertaisesti solmuun. jos on pitkät rastat niin sitten umpisolmuun ja sitte huivi päähän. kauniit tulee

    Äänestä

  • jen kirjoitti:

    rastoista saa myös kivat laittamalla ne yksinkertaisesti solmuun. jos on pitkät rastat niin sitten umpisolmuun ja sitte huivi päähän. kauniit tulee

    ja ei kun kokeilemaan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


viluinenpingviini kirjoitti:

Erilaisia tapoja pitää rastoja kiinni ym.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu