Kuinka usein?

Tyttö vaiko nainen

Kuinka usein n. 25-vuotiaat pojat haluavat nähdä tyttöystäväänsä? M

ulla on paljon menoja ja näemme ehkä pari kertaa viikossa, poika soittelee usein. Joskus näemme "lounastauoilla" vaikka ei illalla nähdä. Jos nähdään illalla, nähdään yleensä melko myöhään. Jouluna ollaan molemmat vanhempien kodeissa ja uutena vuotena omien kavereiden kanssa. Haluavatko olla tällöin yhdessä?

Joskus tuntuu, että nähdään hänen mielestään liian vähän harrastusteni vuoksi. Ollaan oltu kuitenkin jo melkein kaksi vuotta yhdessä. Kyllästyykö poika? Toisaalta ollaan oltu yhdessä juuri matkoilla. Itse olen muutamia vuosia nuorempi.

3

685

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Axel.F

      voi hyvänen aika... .kaks vuotta yhdessä ettekä edes uutta vuotta kahdestaan vietä? onko teillä sitten jokin kulissisuhde?

      eihän tuota voi edes suhteeksi sanoa, jos noin vähän tapailette...

    • man82

      ois tollanen tyttö täydellinen. Eipä sitä juuri kerkiäis yhtä tai kahta kertaa enempää viikossa näkemään kun viettää kiireistä opiskelijaelämää ja on vielä runsaasti aikaa vieviä harrastuksia. Uudenvuoden kyllä haluaisin viettää tytön kanssa jos ei edes jouluna nähtäis. Tai no mikäpä siinä kavereiden kanssa ryypätessäkin ois.

    • Haluaisin

      En minä jaksaisi tuollaista "suhdetta" paria viikkoa pitempään.

      Ihmisillä on tuostakin aika yksilölliset tarpeet, mutta minulle asia on näin: Jos ollaan yhdessä niin ollaan yhdessä tiiviisti.

      Haluan elää naisen kanssa, en vain tapailla satunnaisesti.

      Kaikilta tuo ei luonnollisesti onnistu, koska kaikki eivät ole valmiita tekemään kompromisseja.
      Parisuhteen luominen vaatii molempien osapuolten luopumista jostain.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      126
      8897
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      145
      5374
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3825
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      131
      3585
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2634
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1906
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      358
      1562
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      98
      1557
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      71
      1410
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1376
    Aihe