EI!?
Lueskelin hetken tätä palstaa ja en törmännyt yhteenkään järkevään keskusteluun. Lähinnä väitellään siitä mitä metallin alalajia mikäkin bändi edustaa. Järkevätkin keskustelut päättyvät johonkin päättömään väittelyyn siitä mihinkä kategoriaan luokitellaan tai väittelyyn siitä onko hyvää vai ei. Mitä järkeä tällaisessa keskustelussa on? Kun kuitenkin lähes kaikki bändit ja artistit voi nykyään luokitella alakategoriaan musiikki. Se on tehty kuunneltavaksi. Ja kuuntelemalla selviää kuinka hyvää se on. Tehkäämme siis niin.
Ja lopetetaan tälläset turhat "keskustelut".
Onko järkee vai
3
265
Vastaukset
- mieltä
Pääasia on kai, miltä musiikki kuulostaa. Oli se sitten mitä lajia tahansa. Tai jonkun musiikkilajin alalajia. Joskus, kun ottaa osaa johonkin keskusteluun, niin heti joku "viisaampi" lähtee korjaamaan kirjoitusta. Ihmisellä on varmaan tarve olla tietäväisempi, kuin muut. Tai paremminkin tuoda se julki.
- Knotitar
olen huomannut tuon saman. Joidenkin mielestä pakollinen rekisteröityminen vähentäisi riidankylväjien vaikutusta, mutta kas kummaa...nämä kaksi kaveria eivät ole rekisteröityneítä käyttäjiä ja silti löytyy paljon järkevämpää sanottavaa kuin monella muulla täällä.
Kyllä se on näköjään ihan henkilöstä kiinni, toiset näkevät vaivaa nimimerkin rekisteröimiseen, niin että kaikki sitten varmasti tietävät kuka on nyt haukkumassa toisten mielipiteitä.
Muuten ihan ok juttua täällä on ja moneen kysymykseen saa nopeasti vastauksen niiltä, jotka enemmän tietävät. Knotitar kirjoitti:
olen huomannut tuon saman. Joidenkin mielestä pakollinen rekisteröityminen vähentäisi riidankylväjien vaikutusta, mutta kas kummaa...nämä kaksi kaveria eivät ole rekisteröityneítä käyttäjiä ja silti löytyy paljon järkevämpää sanottavaa kuin monella muulla täällä.
Kyllä se on näköjään ihan henkilöstä kiinni, toiset näkevät vaivaa nimimerkin rekisteröimiseen, niin että kaikki sitten varmasti tietävät kuka on nyt haukkumassa toisten mielipiteitä.
Muuten ihan ok juttua täällä on ja moneen kysymykseen saa nopeasti vastauksen niiltä, jotka enemmän tietävät.On huomattu että jos täällä aloittaa keskustelun ihan järkevästäkin aiheesta niin ei mene hetkeäkään kun joku rekisteröimätön käyttäjä tulee ja täyttää koko koko keskustelun pelkällä roskalla. Olen huomannut että täällä on muutama sama tyyppi jotka keksivät aina jotain negatiivista sanottavaa. Ikäänkuin oikein etsimällä etsisi muiden kirjoituksista jotain negatiivista. Tottakai jokaisella on omat mielipiteensä. Niin pitääkin olla ja se on ok, mutta nuo muutamat käyttäjät vie sen keskustelun aina pois siitä aiheesta ja sen jälkeen lopputulos on usein pelkkää kiistelyä ja toisten nälvimistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti40330820Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi
Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J4764186Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?972725Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331892Teille, Venäjällä pelottelijat
Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?5901657- 861593
Kakista se ulos nainen vihdoin viimein
Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.751565Ujostuttaa eräs aikuinen mies...
Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit591500Jos me käytäs nainen
Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?721245