Moikka!
Olen 18-vuotias tyttö etelä-Suomesta.
Käyn tällä hetkellä lukion kolmatta luokkaa ja olen niin väsynyt opiskeluun. Haluaisin mennä ulkomaille työskentelemään lukion jälkeen, en ole vielä varma mitä haluaisin tehdä mutta olen miettinyt Espanjan, Englannin tai Ranskaan menoa. Onko täällä ketään joka on työskennellyt/työskentelee näissä maissa?
Haluaisin työskennellä yksi vuosi ja sitten tulla takaisin Suomeen opiskelemaan mutta juuri nyt en tiedä minne mennä joten auttakaa! Onko olemassa yritys joka auttaa etsimään au pair perhe tai mihin voisin mennä/ottaa yhteyttä?
Pistä maili jos haluatte, olisin niin kiitollinen: [email protected]
~Sofie~
(Anteeksi kirjoitusvirheistä...)
Au pairiksi?
3
489
Vastaukset
- Xena
Suosittelen käymään aupair-world.com- sivuilla.
Sieltä löydät perheitä ympäri eurooppaa, ja kaikista on lyhyt esittely. Voit luoda oman profiilisi sivuille ja ottaa yhteyttä kiinnostaviin perheisiin, tai odottaa perheiden yhteydenottoja. Palvelu on maksuton, perheet ovat usein premium membereitä ja saavat suorat yhteystiedot näkyviinsä (puhelinnumero, e-mail, osoite). Ei ole järjestö, vaan menisit yksityisesti. Suosittelen!- Xena
AUPAIR-WORLD.NET on oikea osoite! sorry, menee netit ja comit sun muut sekaisin.. :)
- zirikonia
Xena kirjoitti:
AUPAIR-WORLD.NET on oikea osoite! sorry, menee netit ja comit sun muut sekaisin.. :)
Kiitos.. Täytyy heti mennä katsomaan! =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1107622
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1095301Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163536Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p293527Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352574Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191886Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3561530Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?651373Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311366