Olen ihastunut erääseen tyttöön,joka asuu eri paikkakunnalla (välimatka n. 100km) kuin minä. Tiedän pelkästään tytön nimen ja että hän pelaa lentopalloa. Käyn kuitenkin itse toisinaan treenamassa samassa paikassa,jossa hän ja hänen joukkueensakin. Ongelmana on se,että kyseinen tyttö ei luultavasti tiedä edes minun olemassaoloani..mutta siihen tahdonkin tehdä muutoksen. Millä tavalla tällaisessa tilanteessa kannattaisi lähestyä?
miten toimia?
nemat
2
544
Vastaukset
- kehtaa naamatusten
sanoa mitään niin nimen perusteella selvität tytsin kännynumeron ja laitat asiallista tekstiviestiä kiinnostuksestasi. Muista laittaa nimesi perään.
- nemat
mut toi tapa ei kuitenkaan olis varmaan se paras..vaikka hieman ujo oonki niin kyl mä kehtaisin mennä naamatustenki jutteleen..mut mitä ihemttä sitä sillonki sanois? :D se siinä vähän häiritsee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1057361
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985243Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163506Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253441Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352534Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3421472Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?541314