Miten voisi saada hiljaisen, murahtelevan, suhteellisen ujon, jurottajamiehen vähän avautumaan?
Millä ilveellä sellaselle saa taottua päähän, että haluan hänet omakseni, vaikka hän onkin sellainen kun on? ...Niin ja miten saan hänet haluamaan mut?
Miehet on rasittavia. :D
mörököllit
9
2186
Vastaukset
- juttua..
Menet vain köllin luo ja sanot että:"nyt se on poika vientiä". Ei siinä muuta tarvita.
- murahtelija
"Miten voisi saada hiljaisen, murahtelevan, suhteellisen ujon, jurottajamiehen vähän avautumaan?"
Kärsivällisyydellä. Tervehdi miestä aina kun tapaat hänet tai kuljet ohi. Jos mies ei vastaa tervehdyksiin, älä lopeta vaan tervehdi silti. Todennäköisesti mies ei vaan uskalla vastata. Tai jos hän vastaa murahtamalla, sekin todennäköisesti johtuu ujoudesta. Erittäin harvat ovat oikeasti epäkohteliaita.
Kun olet vähän aikaa "totutellut" häntä itseesi tervehtimällä, voit siirtyä toiseen vaiheeseen, eli puhumiseen. Puhumalla aivan tavallisista asioista, pääsee yllättävän hyvin sisälle toisen ihmisen maailmaan - mutta tällöinkin tulisi muistaa kärsivällisyys. Ei kannata luovuttaa, jos mies vastaa "huonosti" tai epäkohteliaasti. Edelleen muistutan, että usein ujous tulkitaan väärin epäkohteliasuudeksi.
Mies varmasti lämpiää sinulle, jos hän huomaa, että jaksat häntä sellaisena kuin hän on, etkä lopeta vaikka hän "jurottaa".- tuija
Kiitos vastanneille! =)
Juuri noin oon itsekin miettinyt, että voisin toimia. Ymmärrän toki jurottajia ja "ujoja", vaikken itse sellainen olekkaan. Enkä yleensä ota loukkauksena hiljaisuutta. Kärsivällisyyttäkin multa periaatteessa löytyy.. mutta joskus tulee vaan mieleen, että miksi sen pitää olla näin vaikea, kun se voisi olla niin yksinkertaista! =)
Mitähän mieltä kysyiset murahtelijat sitten ovat pirteistä ja puheliaista naisista? (En kuitenkaan ole mitään rasittavaa kälättäjä-osastoa kuitenkaan!)
Sen tiedän, että kyseinen nuorimies on kohtelias ja huomaavainen. Kumpa vain pääsisin "lähemmäs" häntä. Se on niin kovin vaikeaa, mutta jatkan siis yrittämistä! Sitten voin lopettaa, jos tulee selvästi pakit. - Doppi
tuija kirjoitti:
Kiitos vastanneille! =)
Juuri noin oon itsekin miettinyt, että voisin toimia. Ymmärrän toki jurottajia ja "ujoja", vaikken itse sellainen olekkaan. Enkä yleensä ota loukkauksena hiljaisuutta. Kärsivällisyyttäkin multa periaatteessa löytyy.. mutta joskus tulee vaan mieleen, että miksi sen pitää olla näin vaikea, kun se voisi olla niin yksinkertaista! =)
Mitähän mieltä kysyiset murahtelijat sitten ovat pirteistä ja puheliaista naisista? (En kuitenkaan ole mitään rasittavaa kälättäjä-osastoa kuitenkaan!)
Sen tiedän, että kyseinen nuorimies on kohtelias ja huomaavainen. Kumpa vain pääsisin "lähemmäs" häntä. Se on niin kovin vaikeaa, mutta jatkan siis yrittämistä! Sitten voin lopettaa, jos tulee selvästi pakit.naisia on??? Harvinaista ymmärtäväisyyttä :)
- tuija
Doppi kirjoitti:
naisia on??? Harvinaista ymmärtäväisyyttä :)
Kyllähän ymmärtäväisiäkin naisia on olemassa! =D
Tämä kyseinen mies tuntuu olevan kovin ihmeissään siitä, että olen kiinnostunut hänestä ja kohtelen häntä niin ystävällisesti. Ei varmaankaan ole tottunut moiseen..? Vaikeeta on kyllä. Täytyy toivoa, etten itse hurahda täysin head over heels ja särje lopuks sydäntäni.
- ujous hämmentää ?
Murahtelu ja jurottaminen ei ole aina sitä miltä se näyttää. Mulla nuo menevät pääosin ujouden piikkiin.
- Ujo
Se, mitä sinun ei missään tapauksessa sitten pidä tehdä, on kysyä, oletko ujo tai mikset sä sano mitään. Satavarmasti ujo mies ei sulle enää puhu yhtään mitään koskaan enää.
- heiluvilles
Jos se murahtelija ei lämpene kolmen kerran jälkeen, niin mun mielestä täytyy elämän jatkua. Raamatussakin sanotaan, että syntinen se joka naista ei duunaa ja niin pois päin.
Terveisin suulas sikapossu tosimies, josta pimut tykkää- tuija
Suulaat tosimiehet on myös erittäin vetäviä, jos heissä on jotain mielenkiintoista ja haastavaa piirrettä pelkän show-puolen lisäksi.
Oon ehkä hieman painanut jarrua mörököllin suhteen. Täytyy miettiä jotain uutta lähestymistapaa ehkä. Melko turhauttavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 835114
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h734678Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112997Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv852924Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232414Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.602034Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska221805- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1131425- 1851318