Koska tosi-tv-buumi loppuu?

Sitten ostan television minäkin.
Tyhjästä kerätään isot lupamaksut kun hölmö kansa katsoo ja riemuitsee tosi-tveet.
7369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Älä itke, kato Kauniita ja rohkeita jos ei kelpaa.

Ja tosi-tv-buumi ei lopu ikinä

Äänestä

Tosi-tv on vanhanaikaista!!!! Herätkää fossiilit!

Äänestä

Tosi-TV loppuu sitten kun suomalaiset löytävät jotain
mielenkiintoa siitä omasta elämästään. Sitten ei
tarvitse enää tirkistellä muiden elämiä.

Äänestä

Pyöräytetään yksi ohjelmaformaatti 10 kertaa läpi.
Todennäköisesti kertamaksulla selvitään 10:stä kerrasta.
Luvassa on 10 vuotta idolsia, selviytyjiä,laihdutusta,siivousta,sisustamista, rakentamista,kokkaamista,drinkin tekoa,mallia,miljonääriä,ym.ym.ym.

Äänestä

Tekivät jo 80-luvulla tulevaisuuteen sijoittuvia elokuvia, joissa ei telkasta muuta tullutkaan kuin valtaapitävien propagandaa ja tositeeveetä. Ja nykyisten tositeeveeihmisten kärsimykset on vielä pientä verrattuna tuleviin, jos siis mennään näiden visionäärien (ohjaajien, tuottajien, käsikirjoittajien) näkemyksen mukaista maailmaa kohti yhä enemmän.
Taannoin 80-luvulla tuntui ettei kukaan tuollasita haluaisi katsoakaan - oli scifi viety turhan oudoksi - jos teevee olisi tositeevee, vaan miten on nyt...

Äänestä
  • jos lupamaksuista oot huolissas, niin eihän ykköseltä ja kakkoselta juurikaan tule tositeeveetä...!!
    mitkä on muuten ihan huippuja tietenkin;))

    Äänestä

  • - - - kirjoitti:

    jos lupamaksuista oot huolissas, niin eihän ykköseltä ja kakkoselta juurikaan tule tositeeveetä...!!
    mitkä on muuten ihan huippuja tietenkin;))

    Ykköseltä tulee laadukkaita syvällisiä elokuvia.
    Kiitos niistä.Ykkösen ja kakkosen ohjelmat ovat muutenkin asiallista ja mukavaa katsottavaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joko noustaan kapinaan? kirjoitti:

Sitten ostan television minäkin.
Tyhjästä kerätään isot lupamaksut kun hölmö kansa katsoo ja riemuitsee tosi-tveet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu