miksi fast ei vastaa hintakilpailuun vaan hanuttaa! ufs tuotteet on halvempia ja siks ostan niitä mut voin ostaa myös fastia jos laskevat hintoja.
ufs ja fast kilpailu
12
631
Vastaukset
- KKL
Täytyy tehdä tulosta.. Ei tulosta, ei firmaa.. Niin se on yksinkertaista.. Mä muuten olen vannoutunut ladamies koska mersut on kalliimpia.. Juon muuten viikonloppuisin itse tehtyä kiljua koska se on halvempaa kuin olut!
- asdasd
Itse en tykkää kiljusta, mutta jos saan mersun ladan hinnalla ostan kyllä pois... ;)
- kilpailua
ei ole olemassakaan. UFS Oy on yli kymmenen kertaa pienempi yritys kuin Fastin pussittaja, eivät puulaakiseuratkaan pelaa ykkösliigalaisten kanssa missään lajissa.
- ehgdhd
Todella ASIAKASlähtöistä ajattelua?! Aivan sama vaikka FAST olisi maailman suurin pussittaja ja hallitsisi markkinoita 99:sesti mutta kalliimmila hinnoilla niin silti ostaisin edullisemmasta paikasta! Nyt porukka ei prismoissa tiedä oikeasti mitä mistäkin kannattaa maksaa, jos siinä hyllyllä olisi Evon pussi kanss niin ne vihreät jäisi sinne :-)
- einari...
ei mitään väliä asiakkaalle minkä kokoinen kauppa on tai kauppaketju on.
itse ostan ennemmin ufs:n halvempaa enkä maksa mitään pakkiksen ylimääräisiä katteita. laskekoot hintoja jos haluavat lisää asiakkaita.
jos saan vastaavaa tai parempaa tavaraa halvemmalta jostain muualta niin miksi maksaisin siitä enemmän jonnekkin pakkiselle? - yhtesöllinen
einari... kirjoitti:
ei mitään väliä asiakkaalle minkä kokoinen kauppa on tai kauppaketju on.
itse ostan ennemmin ufs:n halvempaa enkä maksa mitään pakkiksen ylimääräisiä katteita. laskekoot hintoja jos haluavat lisää asiakkaita.
jos saan vastaavaa tai parempaa tavaraa halvemmalta jostain muualta niin miksi maksaisin siitä enemmän jonnekkin pakkiselle?tietysti, pakkis on yhteisö ja tarjoaa hyviä artikkeleita ja kuvia.
- einari...
yhtesöllinen kirjoitti:
tietysti, pakkis on yhteisö ja tarjoaa hyviä artikkeleita ja kuvia.
kaikella kunnioituksella: en saa pakkiksesta tai sen yhteisöstä yhtään mitään enkä tarvitse sieltä yhtään mitään.
- ertw
einari... kirjoitti:
kaikella kunnioituksella: en saa pakkiksesta tai sen yhteisöstä yhtään mitään enkä tarvitse sieltä yhtään mitään.
käyppä sanomassa toi siellä niin saat takuvarmasti Pännit
- boo
einari... kirjoitti:
kaikella kunnioituksella: en saa pakkiksesta tai sen yhteisöstä yhtään mitään enkä tarvitse sieltä yhtään mitään.
taitaa mennä mullakin toi fast80 vaihtoon, 3 vuoden jälkeen, kun melkein puolet halvemmalla saa vastaavaa.
ainoo että pitää hakea vähän pidemmältä. - dfjfjf
boo kirjoitti:
taitaa mennä mullakin toi fast80 vaihtoon, 3 vuoden jälkeen, kun melkein puolet halvemmalla saa vastaavaa.
ainoo että pitää hakea vähän pidemmältä.Uh, kolme vuotta. FAST Hera80 maksaa edullisimmillaan maustamattomana n.15€/kg. Halvemmat hinnat noin kympissä. Jos jauhoa on mennyt esim. keskimäärin 40g päivässä tekee se vuodessa noin 15kg. Kolmessa vuodessa 45kg.
Jos ostaa 45kg:a 15€/kg:lta niin summa on 675€/3v
Jos OLISIT ostanut edullisemmin 10€/kg niin summa olisi ollut vain 450€. SÄÄSTÖÄ 225€!!! Eli tuolla summalla (225€) voisi ostaa 22,5kg heraa lisää joka riittäisi noin puoleksi vuodeksi :-) - prodevinkki
boo kirjoitti:
taitaa mennä mullakin toi fast80 vaihtoon, 3 vuoden jälkeen, kun melkein puolet halvemmalla saa vastaavaa.
ainoo että pitää hakea vähän pidemmältä.Kannattaa tilata prodet lähimpään postiin, kun monesta nettikaupasta tilattaessa saa yli 60€:n tilaukset ilman postikuluja. Sitten ei tarvi hakea pidemmältä. Paitsi tietenkin, jos entinen prodekauppasi on lälhempänä kuin se postitoimisto. :-)
- buu
prodevinkki kirjoitti:
Kannattaa tilata prodet lähimpään postiin, kun monesta nettikaupasta tilattaessa saa yli 60€:n tilaukset ilman postikuluja. Sitten ei tarvi hakea pidemmältä. Paitsi tietenkin, jos entinen prodekauppasi on lälhempänä kuin se postitoimisto. :-)
jeps meinaan tilata halvempaa heraa,maulla ei mulle väliä kuhan sekottuu.
mä olen tosiaan sen 15e maksanut pussista ja pitänyt sitä halpana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1207081Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1214855L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa634126TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a143424Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7082181Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2521581- 671415
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581398Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j561354Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä221216