Kysymyksiä kaikille kaunareista

Joku vain

1.Mitkä ovat sarjan huonot puolet?
2.Hyvät?
3.Keiden henkilöiden pitäisi tulla takaisin että sarjaan saataisi entistä vipinää?
4.Milloin sarja oli parhaimmillaan?
5.Pitäisikö uusia sarjan alkupään jaksoja?

3

420

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Milli

      1.Huonot puolet:juoni ei paljon etene vaan jauhetaan samaa asiaa monta jaksoa. Joskus jopa kuukausia

      2.Hyvät puolet:komeita miehiä;)

      3.Sheila takasin juonittelemaan

      4.Parhaimmillaan sen alkuaikoina ehkä. Huononi selvästi taylorin kuoleman jälkeen

      5.Tottakai!Salkkareitakin on aivan varmasti uusittu pariin kertaan ja Melrose place on tullut kahdelta kanavalta.

    • Dan

      1: No ainakin se että moni tilanne on melko ennalta arvattavissa mitä tuleman pitää(jos jotkut päättää puhua jostakin pahaa selän takana niin tämä puheiden kohde luultavasti sattuu johonkin ovenrakoon kuuntelemaan, tai sitten jos joku salapari tjsp. sattuu lähtemään(yllätys yllätys, Cafe Russeen) illalliselle niin varmaankin joku muukin sukulainen tai tuttava ainakin sattuu myös paikalle)

      2: No se kaikki glamour...mukavaa se on vähän aikaa "elää" joka arkipäivä sitä Los Angelesin muotirikkaiden kaunista ja rohkeaa elämää.

      3: Sheilan juonittelut voisivat laittaa mukavasti Forrestereihin lisää vipinää.

      4: Yleisesti ajateltuna varmaan silloin muutama vuosi sitten kun keräsi tämäkin sen miljoonan verran aina katsojia ja vähän ylikin...omalla kohdalla ei varsinaista "suosikkiaikaa" ole ollut.

      5: No onhan tämä jo niin kauan pyörinyt Suomessakin ettei niitä alkuaikojen jaksoja oikein enää muistakaan, joten voisihan se muistin virkistämiseksi olla ihan mukavaa jos noin olisi että uusittaisiin.

      • Rhanna

        1. Ainakin sen lasken huonoksi puoleksi että välillä sarjan tapahtumat tuntuvat etenevän h-i-t-a-a-s-t-i ja madellen eteenpäin, mutta samalla lapset kasvavat yhdessä yössä melekin 10 vuotta.

        2. Hyvänä puolena mainitsen sen, että sarjan parissa saa hetkiseksi unohtaa tavallisen harmaan arjen ja nollata aivot katsomalla sarjaa ja naureskelemalla sille että eihän tuollaista voisi oikeasti edes tapahtua :)

        3. Oikeastaan en kaipaa ketään varsinaisesti takaisin, mutta odotan näitä nyt parhaillaan jenkeissä pyöriviä jaksoja Suomeen. Saadaan ainakin kummasti vipinää kun Morgan kidnappaa muistinsa menettäneen Ridgen, Taylor herää henkiin, Felicia palaa takaisin Nickin vauva mukanaan...

        4. Olen aina pitänyt sarjasta, joten en lähde luokittelemaan milloin se oli parhaimmillaan. Ehkä parhaimmat vuodet ovat vielä edessä, kuka tietää!

        5. Kyllä olisi jo aika uusia alkuvuosien jaksot, itse aloitin sarjan seuraamisen aktiivisesti v.93, joten ensimmäisen vuoden tapahtumat ovat pääasiallisesti hämärän peitossa, lukuunottamatta niitä joitakin jaksoja joita katsoin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      241
      4031
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe