karvaisten kasvojen meikki..

untuvapeite

Eli mulla on poskissa ja varsinkin leuassa aika paljon karvoja, ihan vaaleaa untuvaa.. mut meilkein jopa 0.5 cm pitkää pahimmillaan.. ja ylähuulessa kasvaa myös vaaleat viiksi karvat.. ja tähän tarvittais sit pohjameikin teko vinkkejä, koska aina tuntuu et kaikki voiteet ja puuterit jää näiden karvojen päälle.. En tiedä kannattaako näitä karvoja alkaa poistaa ku sit ne tulis vaan tuuheempana takaisin..

mut jos joku tietää jonkun meikkivoiteet joka ei jäis kauhean selkeesti näitten karvojen päälle niin olisin kiitollinen..

1

438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sirkusrotta

      Puuterit tahtoo jäädä kummittelemaan näiden untuvien päälle ja pelkkä meikkivoide taas jättää naaman kiiltämään eikä meikki pysy koko päivää. Kokeile näitä voiteita joissa on ns. puuteri samassa.Niiden luulis auttavan kun ei lyö puolta purkkia kerralla nassuun :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1935
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      850
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      845
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      728
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      710
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      677
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      671
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      644
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      642
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      635
    Aihe