Runolla ja

Yleensä naiset lukevat ja varsinkin runoja. Tämä on pettämätön konsti illan onnistumisen kannalta.
Jostain kumman syystä naiset haluavat puhua kirjoista ja Tabermanin runoista Kotrokin käy.
Muutama on jopa pyytänyt kotiinsa jatkamaan "runo iltaa".
Tietenkään se ei koske kaikkia naisia.
1377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kirjoista voi keskustella kaverin kanssa... se ei siis sytytä... Runojen kirjoittelijoilta taas ei naiset lopu. Jos osaat muutaman rivin rustata syvällisistä tunteistasi niin menestys on taattu. Jos runojen kirjoittaminen ei luonnistu, niin ainahan voi opetella niitä muutaman rivin lausahtamaan sopivassa tilanteessa.

Minun mielestäni miehen kiinnostus runoihin kielii tunneälystä sekä herkkyydestä. Mulla on sellainen miespuolinen tuttu joka on niin Äijä kun vaan mies voi olla, mutta kun kaveri lausuu runoja sellaisella temperamentilla niin kyllä siinä tyttöjen sukat pyörii jaloissa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


romaanilla kirjoitti:

Yleensä naiset lukevat ja varsinkin runoja. Tämä on pettämätön konsti illan onnistumisen kannalta.
Jostain kumman syystä naiset haluavat puhua kirjoista ja Tabermanin runoista Kotrokin käy.
Muutama on jopa pyytänyt kotiinsa jatkamaan "runo iltaa".
Tietenkään se ei koske kaikkia naisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu