Galluppia

*Anna79*

Hei,

Tämä ei nyt varsinaisesti tänne kuulu mutta olisi hauska tietää mikä on hauskin tai noloin tapahtuma tai kommentti mitä olet kokosi takia saanut kuulla tai johon olet joutunut ;) Ja tämä galluppi siis koskee meitä aidosti pieniä naisia.

Itse olen 26-vuotias pikkunainen (153cm) ja huvikseni olen huomannut että olen alkanut tuntea syyllisyyttä Alkossa viinipulloa ostaessani :D Syynä on kyyläävä Alkon täti/setä joka suureksi riemukseni pyytää paperit joka kerta ja antaa ne takaisin aina yhtä suuren hämmästyksen kera. Kerran jopa totesi että "näytät kyllä ihan pikkutytöltä!" villakangastakista, nahkanilkkureista ja suorista housuista huolimatta :O On siis sellaine olo kuin yrittäisi alaikäisenä ostaa viinaa. Toinen huvituksen aihe ovat yläasteikäiset teinipojat, jotka hihitellen katselevat minua :) Olen nuorten tekemisissä ammattini puolesta ja mikäs voisikaan olla "imartelevampaa" kuin itseesi ihastunut yli 10 vuotta nuorempi teini ;)

* Joka itselleen nauraa - se parhaiten nauraa :D *

4

896

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      kun miehen kaverit haluavat nostaa minut syliin ja kokeilla kuinka kevyt olen!

      Laihdutin puolitoista vuotta sitten 14 kiloa (olen 147cm "pitkä") ja sen jälkeen näitä ehdotuksia on tullut vähän sieltä sun täältä eikä edes "pikkupojilta" vaan ihan 30-50 ikäisiltä miehiltä.

      Alkossakin kattovat mua pitkään, olen nuorta tekoa vaikka ikää on jo 31v, mutta viimeksi jättivät kysymättä, kun oli mies ja kaksi lasta (vanhempi melkein 6v) mukana :o)

    • mutta...

      oon tässä vuosien varrella huomannut, että baarissa miehet tuppaa nostelemaan mua tervehtiessään. vähän väliä huomaan olevani muiden päiden yläpuolella :D En ennen kiinnittänyt asiaan huomiota, mutta nykyään hommat on toistunut useiden eri ihmisten kanssa, niin luulisin että se kokooni liittyy... eipä tuo mikään niin nolo juttu ole, mutta kirjotimpa kuitenkin.

      • Puolukka

        Kun olin yläasteiässä, niin terveydenhoitaja totesi, että "et enää tästä kasva (159 cm), mutta älä välitä, isot miehet tykkäävät pienistä tytöistä". Ja totta se olikin: "kaikki mieheni" ovat olleet yli 185 cm pitkiä. :)


      • miäs
        Puolukka kirjoitti:

        Kun olin yläasteiässä, niin terveydenhoitaja totesi, että "et enää tästä kasva (159 cm), mutta älä välitä, isot miehet tykkäävät pienistä tytöistä". Ja totta se olikin: "kaikki mieheni" ovat olleet yli 185 cm pitkiä. :)

        Pitää paikkansa tuo, ainakin omalla kohdalla. :) Olen 188 cm pitkä, aika raamikas 24w mies ja voin sanoa, ettei ole mitään seksikkäämpää, kuin hyvässä kunnossa oleva max 160 cm nuori nainen. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      154
      5009
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      191
      4021
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      138
      3684
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      47
      2955
    5. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      36
      2287
    6. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      144
      1956
    7. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      44
      1727
    8. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      35
      1468
    9. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      63
      1424
    10. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      26
      1309
    Aihe