tätä sarjaa on kehuttu täällä, että se peittää punaisuutta hyvin, mutta sopiiko se myös näppyläiselle iholle? näppylöitä ilmestyy silloin tällöin, mut ei koko naama kuitenkaan oo täynnä niitä.. ikävän näköisiä arpia on riittävästi, ni tää jane iredale peittäis kai neki hyvin, vai? onko iholle muutenkin parempaa, siis tukkiiko huokosia muita meikkejä enemmän ja aiheuttaa lisää näppylöitä? kiitos neuvoista:)
jane iredale
pooh
71273
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Olen kokeillut ja Jane Iredalen meikit sopii hyvin myös ongelmaiholle. Ei tuki ihohuokosia kun ei sisällä talkkia eikä muita iholle haitallisia sivuaineita, kuten monet muut meikkituotteet. Iho hengittää. ( näin mainostavat )Ja jos luet tuoteselosteen niin huomaat että se sisältää vain puhtaita luonnonmineraaleja. Ehdottomasti paras tuote mitä olen käyttänyt.
Mulla kans ongelmaiho ja tämä tuote on ainut, joka ei tee näppyjä, vaan tuntuu, että jopa suojaisi ihoa ilmansaasteilta ym.
Mutta ei kannata laittaa liikaa, ettei tule liian vahanukkemaista ilmettä.. sitä peiteainetta on muutenkin vaikea levittää, koska on niin "jäykkää" kamaa ja jämähtää helposti. Aika vaikee siis saada tasainen ilme.
Itselläni ongelmaiho, en koskaan kuullutkaan tällaisesta merkistä. Mistä saa, kuinka hintavaa ja kestääkö purkki kauankin? Kiitos jos osaatte auttaa!
Hei kertokaa ihmees missä tuohon sarjaan/ tuotteeseen voisi tutustua/ tilata? ihan outo merkki minulle...
meneppäs googleen ja kirjoita sinne jane iredale ja etsi jälleenmyyjät maahantuojan sivuilta
Googlettamalla löyty http://www.estelina.com/meikit.html
Sieltä löytyy tietopaketti tuotteista, jälleenmyyjät jne. !
Moi. Iredalen meikit ei koskaan tuki ihoasi, vaan suojaa sitä esim auringolta, tuulelta viimalta, näyttöpäätesäteilyltä jne. Aurinkosuojakerroin on irtopohjassa 20 spf ja puristeessakin muistaakseni 17 spf. suosittelen lämpimästi
T. Ammattimeikkaaja
sp. onhan ne aika arvokkaita, mutta kestää ihan tuhottoman kauan.