Saako tällainen pukeutuminen naista yhtään kiinnostumaan:
Jalassa tumman siniset farkut, trimmattuna tonne navan korkeudelle ja niissä sopiva avosolkivyö.
Päällä harmaa-puna raitainen nappipaita housuihin työnnettynä, napitettuna ylimmäinen nappi kiinni.
Jalassa Pomarfinn siistit kiiltävät kävelykengät ja valkoiset puuvillasukat.
Voiko lompakko olla takataskussa?
Kertokaa tytöt mielipiteenne?
Toimiiko tällainen!
6
1855
Vastaukset
- Axel.F
ootsä juntti? DDD
napaan asti vedetyt farkut..hahahaaaaa
siinä sulle napaan asti vedetyt housut; http://pc59te.dte.uma.es/cdb/series/fox/bitmaps/apu.jpg - Niina
(Huom. tämä on vain mielipiteeni muut saattavat olla toista mieltä:)
Toiset saattavat pitää asukokonaisuuttasi hyvänä, miellyttävänä,ehkä tavallisena tai sitten eivät huohmaa sinua ollenkaan.. Meitä naisiakin on laidasta laitaan toiset tykkää hevareista ja toiset nörteistä ja pukeutuminen myös sen myötä..
Siisti pukeutuminen tosin on aina plussaa mutta älä vedä sitä siltikään överiksi..älä yritä olla ylitrendikäs jos se ei tunnu omalta tai luonnolliselta..koska saatat tehdä itestäsi pellen jollet ole sinut vaateeittesi kanssa..
Jos nyt kuvitellullisesti tulisit vastaan toivoisin ettei:
1.partavetesi löyhkäisi kilometrinpäästä tai päinvastoin treeni hiki tai kengät..
2.vaikka parturisi kehottikin käyttämään geeliä ei se tarkoittanut käytettäväksi kokopurkkia..
3.vaikka parranajossa tuleekin baarinlähdettyä hieman kiire, älä siltikään viiltele kasvojasi sen näköiseksi kuin olisit juuri matkalla kaatunut kasvotedellä asvalttiin..
4.Sekä ole omaitsesi niin kuin olisit vanhoille kavereillesikin,älä yritä esittää maailman- valloittajaa tai yliammuttaua sydäntensärkijää..
Tosin jos haet vain persettä illanpäätteeksi voit unohtaa kaiken lukemasi sillä huorian saa halvalla ilman ulkonäköä ja siistiä kokonaisuutta..- Mies.
Olipa tosi hyvin ja asiallisesti kirjoitettu ilma suunnattuja moitteita :)
PS: Olen varattu, enkä tiedä, miksi hengailen tällä palstalla toisinaan, kai uteliaisuuttani. - Hansku83
Hyvin oli edellinen kirjoittanut :). Ja riippuu tietenkin ihastuuko tyttö sinuun vai vaatteisiisi,heh.
- kiinnittäisi niin
paljon huomiota vaatteisiin, se että mies huolehtii liikaa siitä, mitä päällensä pistää, on hinttimäistä. Itse en ole koskaan oikeastaan katsonut mitä miehellä on päällä. Seksikkyys huokuu enemmän kasvoista ja olemuksesta sekä persoonasta. Siisteys ja hygieenisyys ei ikinä ole pahasta, mutta rajansa kaikella...
- Pelimies
Farkut ym rennot asusteet ovat jees. Kunhan ne ovat puhtaita! Siisteys muutenkin: käyt suihkussa, ajat partasi jne.
On aika sama millaiset jalkineet sulla on, kumisaappaita ehkä lukuunottamatta...
Miehet aina luulee että ulkoasu ratkaisee. Vaikka oikeasti asenteesi, persoonasi on paljon paljon tärkeämpi! Et anele naisilta mitään (varsinkaan seksiä): luuserivaikutelma on myrkkyä. Et ylistä hänen ulkonäköään etkä palvo muutenkaan.
Sen sijaan: olet itsevarma, hauska. Heität legendaa. Kiusoittelet. Olet arvoituksellinen. Kohtelet häntä kaverina, et jumalattarena.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331925- 69842
Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28812Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?259724Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64703Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132670- 10664
- 26639
- 77637
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.200627