Taas joululahjagalluppi

joulumuori

Kerro mitä haluaisit joululahjaksi :) Mun pitäis keksiä neljälle miehelle lahjat, ikähaarukka 19-50. Tää on joka vuosi vaikeampaa... jospa saisin ideoita :)

6

747

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joo on vaikeaa

      tämä palsta on 'miehen logiikka"

      toi kysymys ei kuulu tänne.
      tuolla on sulle kunhan etsit sellainen
      'joulu-palsta'.
      käänny sinne jooko?

      Kiitos.

    • vilperi

      tällein ostan omat lahjani. stadissa on sellainen euron kauppa, josta saa ihan armotonta paskaa. no joka tapauksessa, sukulaisille hommaa sieltä "lahjani" ja frendeille isken viinapuollon käteen.

    • Onpas tyly vastaanotto :/

      Mut mie tykkäisin.

      Saunaan liittyvistä tavaroista. (jos nyt joku sattuu kylpemisestä tykkäämään) kylpytakit saunakulhot jne.

      Harrastukset ja mielenkiinnon kohteeseen liittyvät lahjat on aina tervetulleita. Nii käytännölliset ja mukavat vaatteet. :D Oloasut tms.

      Sit sellaiset maailmanparas mies tms mukit paidat jne. Ne ois ihan varmoja lahjoja. Sitten tietysti kirjat ja elokuvat on aika varmoja lahjaideoita.

      Jotain erikoisempaa jos tahtoo antaa niin sitten pitää miettiä persoonia tarkemmin.

      • joulumuori

        Nyt on kontissa mörkö-yöasu, ja tekniikan maailma tilattu :)

        Mitä mieltä miehet on hierontalahjakortista? Urheilua paljon harrastavalle meinasin... onko liian "naismainen" lahja? :)


      • joulumuori kirjoitti:

        Nyt on kontissa mörkö-yöasu, ja tekniikan maailma tilattu :)

        Mitä mieltä miehet on hierontalahjakortista? Urheilua paljon harrastavalle meinasin... onko liian "naismainen" lahja? :)

        Mie ainaki tykkäisin sellaisesta lahjasta. Siis hierontalahjakortista jollekin urheiluhierojalle.

        Muutamat paikat on aina kipeenä.


    • tupp

      Trivial Pursuit, dvd-mallinen...se peli, joka on nyt ilmestynyt:)Aika monen nuoremman miehen toivelahja...:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      68
      4500
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      111
      3387
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      29
      1940
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      88
      1192
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      90
      939
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      912
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      817
    Aihe