Aleron lämmityslaitteen etuvastus

Elikkä Chevrolet Alero polttaa lämmityslaitteen etuvastuksen 5-7 päivän välein.
Yleensä niin, että hitaimmat nopeudet eivät toimi lainkaan.
Missä on oikeesti vikaa kun näin tapahtuu?
Mikä tuhoaa vastuksen?

kiitos avuista...
5505
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tarvikeosissa voipi olla huono laatu. Kannattaa hankkia alkuperäinen. Suurimmalla nopeudella vastusta ei ole välissä. Luultavasti itse moottori ei pyöri enää herkästi tai voi olla, että hiilet loppuunkuluneet. Helppo tarkistaa ja vaivan palkaksi voit vaihtaa samalla sen puhaltimen moottorin ,maksaa alle 200€

Äänestä
  • Alkuperäisiä vastuksia olen juurikin käyttänyt. Vika on sitten ilmeisesti juuri siinä moottorissa.

    Äänestä

Paljonkohan liikkeessä maksaa tällaisen vaihto?

Äänestä
  • Selviää parhaiten kysymällä sieltä.

    Äänestä

Pikkasen jarrua poikkelit. Mie sanon sen et opetelkaahan laittelee ekaksi vaikkapas suodattimia käsin ihan sinne mihkä kuuluupi. Eipä kannattane mennä sorkkimaan jos ei ole tietoa ja taitoo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


305 kirjoitti:

Elikkä Chevrolet Alero polttaa lämmityslaitteen etuvastuksen 5-7 päivän välein.
Yleensä niin, että hitaimmat nopeudet eivät toimi lainkaan.
Missä on oikeesti vikaa kun näin tapahtuu?
Mikä tuhoaa vastuksen?

kiitos avuista...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu