Miehet kertokaa miksi itse toimisitte seuraavasti. Minulla oli lähinnä seksisuhde yhteen mieheen keväällä. Tykkäsin kyllä miehestä jne..ja hänkin kertoili minulle vaikka mitä, esim. kuinka paljon tykkää minusta ja auttoi pikkujutuissa tarvittaessa. Itse kuitenkin suhtauduin noihin "tunnustuksiin" melko järkevästi, ts. en ottanut niitä kovin vakavasti. Erinäisistä syistä juttu karahti karille kesälllä ja laitoin jutulle pisteen. Itse ajattelin juttu oli siinä, ja että en sen koomin miehestä kuule. Nyt pari viikkoa takaperin mies kuitenkin otti yhteyttä. Sanoi että haluaa nähdä jne..
Ja minkä takia? Seksin, niinkö? Luulen että hän saa sitä muiltakin tarvittaessa. Minkä takia itse ottaisit naiseen yhteyttä lähes puolen vuoden tauon jälkeen? Eikö olisi helpompi antaa olla jos on seksistä kyse, vai onko se oikeesti aatellu mua?
Ja minkä takia? Seksin, niinkö? Luulen että hän saa sitä muiltakin tarvittaessa. Minkä takia itse ottaisit naiseen yhteyttä lähes puolen vuoden tauon jälkeen? Eikö olisi helpompi antaa olla jos on seksistä kyse, vai onko se oikeesti aatellu mua?
Vastaukset 4
Vanhimmat
uskoa että miehilläkin on tunteita pelissä?
EI se muuten kaipailis perään. Sitä mitä se tahtoo, en osaa sanoa, mutta tiedän kyllä miten sen saa selville.
Ei mieskään aivan täysin tunteeton kone ole.
Koska jos seksistä on kyse, niin sinä olet helppo ja halukas kohde miehen mielestä. Mies tietää että sulta saa kun vähän lirkutteleepi.
Vaikka nainen olenkin niin vastaan. Kyllä muhun on ihan selvät panot ottaneet yhteyttä puolen vuoden jälkeenkin. Mutta siinä vaiheessa se ei olekaan mitenkään vaikeaa, koska on helppo nähdä että kyseessä on pelkkä pano. Jos jutussa on vähääkään enempi mukana, niin homma onkin monimutkaisempi. Vaikea sano mitä mies tahtoo, ja sehän selviää vain kysymällä. Jos juttu on tosiaan ollut sen tasoinen että olisi ollut helpompi antaa olla,miehellä voi olla mielessä muutakin,
Edelliset ovat olleet oikeassa siinä, että ei se mieskään aina pelkästään seksin perässä juokse, että kyllä niilläki tunteita on, ja jopa ikävääkin ne voivat tuntea.