Sinut on torjuttu

,,,,

Eräs nainen otti herneen nenään yhdestä viestistäni joka oli mielestäni ihan asiallinen. Paluu viestinä tuli rikin katkuinen tilitys. Sitten kun yritin vastata siihen niin tuli teksti että sinut on torjuttu. No ei se mitään mutta kyllä sitä mielestäni pitää olla sen verran pokkaa ottaa niitä "kehuja" takaisinkin eikä piiloutua torjumisen taakse. Sitten on muutama profiili joissa en muistaakseni ole edes vierailllut ja kun olen yrittänyt laittaa ensimmäisen viestin niin silloin olen jo ollut epätoivottu tyyppi siellä. Hiukan ihmetyttää. Onko muille käynyt näin?

6

1428

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mikä ihme herne nenässä

      mistä kummasta tämä miesten käyttämä herne nenässä ilmaus tulee.jotkut tuntuvat ajattelevan että naisten olisi pakko kestää,ottaa vastaan miesten epäystävällisiä, epäkohteliaita viestejä.jokaisella aina oikeus sanoa kiitos ei!

      • ====

        Mulle ei ole känyt niin että olisi suljettu pois, mutta joskus olen huuli pyöreänä ihmetellyt että mistä se oikein loukkaantui. Naisten ajatuksenjuoksu on joskus tosi epäloogista.

        Minulle "herne nenässä" sanonta tarttui tyttöystävästäni, joskin käytän sitä harvoin. Siis sanontaa. Ja tyttöystävää en käytä enää ollenkaan.


      • miesten juttuko

        No mikähän se yks aivan ok. näköinen nainen sit oli joka kysyi multa, että olinko ottanut jostain herneen nenään? (kun en ehtinyt välittömästi vastaamaan)
        En oo kuullu tuota ennen miesten jutuksi väitettävän. Vai onko miehet kysyny sulta sitä nenä juttua niin useasti sitten?


      • kommentaattori
        ==== kirjoitti:

        Mulle ei ole känyt niin että olisi suljettu pois, mutta joskus olen huuli pyöreänä ihmetellyt että mistä se oikein loukkaantui. Naisten ajatuksenjuoksu on joskus tosi epäloogista.

        Minulle "herne nenässä" sanonta tarttui tyttöystävästäni, joskin käytän sitä harvoin. Siis sanontaa. Ja tyttöystävää en käytä enää ollenkaan.

        Hitto...toi oli kyllä hyvin sanottu. Siitä käyttämisestä siis.


    • vapautunut

      Haen itselleni seuraa tositarkoituksella. Varatut ei kiinnosta. Mitä siitä loukkaantumaan, jos tulee torjutuksi. Sehän säästää vain varattujen aikaa. En minä ainakaan halua kuunnella valituksia siitä, miten vaimon / miehen / pojun / tyttiksen kanssa menee niiiiiiin surkeasti, tai että varatutkin ovat ihmisiä. Ja miksi selitellä jälkikäteen; ei tässä mistään suuren luokan oikeusmurhasta ole kyse. Minusta tämä on varsin selkeä ja turvallinen tapa.

    • edelleen vara valita

      jos ilmoitus tai viesti viittaa sellaiseen ihmiseen,joka ei miellytä!!!Olen myöskin liikkeellä ns.tositarkoituksella ja torjun heti jokaisen miehen,joka ilmoittaa hakevansa pelkkää seksiseuraa,hakevansa mitä tahansa naista joka "tykkää seksistä"(tulkitsen sen niin,että kunhan p...llua saa,niin muulla ei väliä).Torjun myös jokaisen miehen,joka kertoo olevansa luotettava,varattu,perheellinen mies.Hyi hitto;miten voi väittää olevansa luotettava,samalla kun etsii salarakasta sivuilta.Enpä usko,että vaimot tietävät,mitä ukkokullat touhuavat.
      Ja siitä seksistä ja tykkäämisestä;pidän seksistä,eiköhän meistä suurin osa pidä,mutta minun ei tarvitse sitä ilmoitella.Pidän siitä silloin,kun harrastan sitä rakkaan ihmisen kanssa.
      Että näin,tuomitkaa vaan vaikka tiukkapipoksi,mutta aion edelleenkin torjua jokaisen äijänkuvatuksen kenet haluan.Ihan sama minulle,jos pienet mielet saa kolauksen!So not,sanoi Mattikin... ;D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      64
      4231
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      67
      4181
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      107
      2900
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      55
      2782
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      55
      1992
    6. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      1989
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1669
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1503
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      109
      1343
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1271
    Aihe