Ostin HR:N vedenkestävän Spectacular mascaran, sen luvataan olevan "lash lengthener"... kertokaas kokemuksianne. Maksoin tuosta uskomattomat 31 euroa... Mulla on jo itselläni pitkät ja paksut piikkisuorat ripset, niin tuntuu ettei ole mitään eroa käyttääkö tota vai jotain parikymppiä halvempaa Maybellinea...
Mikä on kalliiden tuotteiden taika, vai huomaako sen vaan jos on hauraat ja lyhyet ripset???
Helena Rubinstein
1
206
Vastaukset
- jotain muuta
Toi oli joskus mun suosikkimaskara, en ole käyttänyt vuosiin..kokeilen aina jotain uutta nykyään.
Itse olen kovasti pettynyt esim. Lancomen uusimpaan (oliko se joku externils?-pidentävä muka) ja YSL:n yhteen ripsariin niin kovin etten koskaan osta enää YSL:n ripsareita..ehkä..
Mun mielestä täytyy vaan kokeilla ja ettiä sitä omaansa, kai se on lähinnä siitä kinni et minkälaiset ripset on ja et minkälaisesta harjasta tykkää, kaikki ei sovi kaikille..
Mun mielestä kannattaa maksaa vaikkakin ostan itse aina tarjouksista noi ripsarit, on niissä kuitenkin erona se ettei tarvi ostaa sitä vedenkestävää,koska kaikki kalliit ripsarit on säänkestäviä eivätkä ropise pitkänkään päivän aikana tiesminkänäköiseks.
Joka kerta kun oon hairahtunu halvempiin niin hukkaan on nekin rahat menny, koska ei niitä montaa kertaa tuu laitettua..kun lopputulos on silmien alla muutaman tunnin päästä. Jos ostan kolme halpismaskaraa ja käytän niitä viikon yhteensä niin sillä rahalla oliskin saanu jo moneks kuukaudeks yhden hyvän.
Lisäksi siinä on vielä se että edullisempia tuotteita ei kuulemma testata kunnolla, ei laiteta rahaa testeihin ninkuin kunnon merkit tekevät,mikä voi olla vaarallistakin- silmien lähelle kun näitä laitetaan. Noh, kyllähän ne tulee kuluttajilla testattua et sikäli vrmaan turvallisia..
Nyt joulun alla saa kaikkea kaupan päälle, kun ostaa ripsarin- melkein joka firmalla on joku valmispaketti kohtuuhintaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996023
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804782Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963035Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282823Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262095Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191506Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774