Parisuhteessa
2
935
Vastaukset
- tästä linkistä!
Menipä sunnuntaiaamu huomaamatta näitä sivuja lukiessa! Suosittelen!
- kuka teki mitä?
Osa näistä sopii puolisooni.. SUURIN osa... osa sopii minuun, osa sopii molempiin. Eli kumpi meistä on nöyryyttävä osapuoli jos kumpikin tekee virheitä? Olenko alkanut käyttäytyä kuten hän ja siksi löydän itseni näistä? En ole koskaan ennen elämässäni (olen pian 40-v) käyttäytynyt kuten hänen kanssaan olen alkanut käyttäytyä. Se on huolestuttavaa. Toisaalta, jos minusta tulee samanlainen kusipää ja saan hänet tuntemaan samaa pahaa oloa, ehkä hän alkaa ymmärtää. Siihen asti minun on siedettävä.. siis 3 vuotta vielä kun.. tietyt käytännös asiat raukeavat eikä ole mitään syytä elää yhdessä, ellei puolisoni herää tilanteeseen.
Siinä tuo tohtori vai miekälie on väärässä, että en todellakaan rakasta puolisoani enää, etenkään sen jälkeen kun olen hänestä päässyt! En ole läheisiippuvainen henkisesti, tällä hetkellä vain käytännön syistä, vaikka alitajuntaisesti ja ehkä käytännössäkin koko ajan pyrin pitämään hyvät välit, ja toivon välien parantuvan, että jokin asia mikä sitten onkaan muuttuisi, sillä emme olleet tällaisia kun tapasimme, rakastuimme ja avioiduimme. Jokin syy niihinkin oli. Mihin ne ovat hävinneet?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1057411
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1005255Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163506Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253451Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352544Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191866Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3451485Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?551318