Hei,
Rekisteröidyin Au pair- worldissä ja löysin lukuisia perheitä jo samana päivänä ja kohta olenkin taas lähdössä vaihteeksi ...
Joten te jotka etsitte perhettä, ettekä vielä rekisteröityneet missään, kannattaa tehdä samoin jollakin au pair- sivustolla eikä ole ongelmaa ettei mitään löytyisi! Sivut ovat myöskin käteviä ja helppo käyttää.
Kokeilkaa ja onnea matkaan!! :)
--Eräs auppari--
neuvo perhettä etsiville
7
1433
Vastaukset
- aanuski
se on totta, että kannattaa rekisteröityä joillekkin auppari sivuille. itse rekisteröidyin grearaupair.com siovuille, ja lähdössä keväällä 2006 kesäksi californiaan... :)
- noille
sivustoille rekisteröityminen täysin ilmaista eikä vaadi mitään erikoista, siis niinku ei tarvii mennä mihinkään henk. koht. haastatteluihin lontooseen, maksaa 10% palkastaan ko. firmalle tai muuta vastaavaa? olen tähän asti mennyt ihan lehti-ilmoitusten tms. perusteella "vapailta markkinoilta" mutta voisin harkita rekisteröityväni jonnekin jos se on ilmaista eikä velvoita mihinkään. laittakaahan tällasen sivustojen osoitteita enemmänkin, jos tiedätte! kiitos!
- aup
Moi taas!
Esim. aupair-world.net on tosi hyvä -Over 9,000 Au Pairs and Families. FREE registration.FREE Search.
Tässä joitakin sivustoja, niitä riittää ja lisäksi joka maalla on vielä omansa...
www.EasyAupair.Com
www.4familycare.com
www.AuPair-Options.Com
www.eaupair.com
www.euraupair.fi
www.ef.fi
www.findaupair.com
www.aupair-au-pair.com
www.aupair-world.com
www.aupair-world.net
www.aupairs.co.uk
www.greataupair.com
www.au-pair-box.com
www.au-pair.com
www.servihogar.org
www.aupairsearch.com
www.aupair.com
www.AupairConnect.com
Voit myös mennä esim. googleen ja kirjoittaa sinne hakusanaksi au pair tms.
Varmasti löydät useammankin perheen joista sitten valita. :)
Good Luck! =)
--Auppari-- - käsittääkseni
aup kirjoitti:
Moi taas!
Esim. aupair-world.net on tosi hyvä -Over 9,000 Au Pairs and Families. FREE registration.FREE Search.
Tässä joitakin sivustoja, niitä riittää ja lisäksi joka maalla on vielä omansa...
www.EasyAupair.Com
www.4familycare.com
www.AuPair-Options.Com
www.eaupair.com
www.euraupair.fi
www.ef.fi
www.findaupair.com
www.aupair-au-pair.com
www.aupair-world.com
www.aupair-world.net
www.aupairs.co.uk
www.greataupair.com
www.au-pair-box.com
www.au-pair.com
www.servihogar.org
www.aupairsearch.com
www.aupair.com
www.AupairConnect.com
Voit myös mennä esim. googleen ja kirjoittaa sinne hakusanaksi au pair tms.
Varmasti löydät useammankin perheen joista sitten valita. :)
Good Luck! =)
--Auppari--FREE search ei olekaan täysin free search, tai siis että etsiä voi ilmaiseksi mutta ainakin joissakin noista firmoista (siitä on tosin jo aikaa kun tutkin noita ja silloin päädyin lähtemään vapailta markkinoilta) on sellanen käytäntö, että et esim. pysty lähettämään löytämällesi perheelle viestiä ennenkuin olet joku kultajäsen tms joka taas edellyttää jonkunlaisen maksun suorittamista... maksun suorittaneet perheet puolestaan voivat käsittääkseni lähettää sinulle viestejä (mutta silloinhan vaan luot itsellesi profiilin ja jäät odottelemaan ottaako kukaan sinuun yhteyttä etkä voi itse aktiivisesti etsiä paikkaa, mielestäni oma aloitteisuus on tärkeää eikä "odotteleminen").
- aupair
käsittääkseni kirjoitti:
FREE search ei olekaan täysin free search, tai siis että etsiä voi ilmaiseksi mutta ainakin joissakin noista firmoista (siitä on tosin jo aikaa kun tutkin noita ja silloin päädyin lähtemään vapailta markkinoilta) on sellanen käytäntö, että et esim. pysty lähettämään löytämällesi perheelle viestiä ennenkuin olet joku kultajäsen tms joka taas edellyttää jonkunlaisen maksun suorittamista... maksun suorittaneet perheet puolestaan voivat käsittääkseni lähettää sinulle viestejä (mutta silloinhan vaan luot itsellesi profiilin ja jäät odottelemaan ottaako kukaan sinuun yhteyttä etkä voi itse aktiivisesti etsiä paikkaa, mielestäni oma aloitteisuus on tärkeää eikä "odotteleminen").
mä lähdin itse perheeseen jonka löysin greataupairista ja myös kaksi kaveriani ovat löytäneet perheensä kyseisen sivuston kautta, ja kukaan ei ole maksanut mitään kultajäsenyyksiä. Että ainakin greataupair.comin kautta saa yhteyden perheeseen ilman mitään maksuja!
- hiukan pihalla ;)
mut onx mahollisuutta päästä ens kesäks auppariksi jos vasta vähä ennen sitä täyttää 17 vuotta ja ei siis oo täys ikäne.. ja ottaax ne ees yleensäkää vaan kesäks..
- ***
eiköhän sulla ole.. suosittelen kanssa www.aupair-world.net löysin sieltä kesäkuuks ittelleni perheen. Aika moni perhe kuitenkin ottaa 17 vuotiaitakin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331910- 69834
Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28787Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?258717Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64698Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132669- 10653
- 26633
- 77633
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.200626