Millaisia kokemuksia firman toiminnasta?Nettisivut ainakin laadukkaan oloiset.
Belcar
4
1304
Vastaukset
- jokutoinenensikerralla
Opel Ampera on jo Hollolassa, mutta Belcar/Arto Vinkan saamattomuuden takia ei vielä mulla käytössä, vaan vasta ensi viikon loppuna.
1. Osti auton eli siis maksoi 500 euron varausmaksu minulta kysymättä. En halunnut haastakata rahaa joten otin ko. auton, vaikka ei ollut siinä kunnossa kuin olisi pitänyt olla. Kuvissa ei näkynyt naarmuja eikä muuta vikaa, mutta paikanpäällä selvisi, että on. Siitä huolimatta maksoi 500 euron varausmaksun minulta kysymättä.
2. Kun olin auton maksanut, niin ei kuulunut mitään. Viikon päästä kyselin perjantaina, että missä mennään. Sitten kertoi, että auto on lastattu torstaina ja saapuu Suomeen sunnuntaina.
3. Pyysin papereista kopiot, jotta voisi auton noutaa etelästä. Oulusta on hiukan matkaa ja työn puolesta voin hakea vain viikonloppuna. Sain kopiot vasta lauantaina puolelta päivin, vaikka olisi ne jo torstaina voinut lähettää. En ehtinyt järjestää auton dokumentteja noutokuntoon että olin jo sopinut muuta menoa. Missään vaiheessa ei pahoiteltu toimintaa.
Eli en voi suositella ko. firmaa tai henkilöä. - Maalaiset
Meillä hyvä kokemus Belcarista. Ostimme Opel Amperan, auto tuli parissa viikossa. Ensimmäinen Ampera josta kiinnostuimme ei kuitenkaan ollut sellaine kuin myynti-ilmoituksessa. Toinen Ampera, josta oltiin kiinnostuneita oli myynti-ilmoituksen mukainen ja se käytiin koeajamassa A. Vinkan toimesta. Meillä ei moitteita toiminnasta.
- Marauderi342
Moottoripyörän heiltä aikoinaan tilanneena ei valittamista, kadonneet kypärät löydettiin ja pyörä oli juurikin kuten oli luvattu. Ei siis moitteita. Nykypyörät kyllä kovin hinnakkaita jos vertaa kotimaan tarjontaan. Autojen tuonnista ei ole kokemusta.
- nettivelho
Niillä on hyvä nettisivujen tekijä. Suosittelen sitä firmaa! Sinäkin huomasit että laadukasta on, siis nettisivut.
Belcarin automyynti on sitten oma juttunsa. Se nettisivujen tekijäfirma ei myy autoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808522734762Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään1003556Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka272942Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv672360Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1022279TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain931556Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään281329- 411326
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli751294- 67966