Millaisia kokemuksia firman toiminnasta?Nettisivut ainakin laadukkaan oloiset.
Belcar
4
1323
Vastaukset
- jokutoinenensikerralla
Opel Ampera on jo Hollolassa, mutta Belcar/Arto Vinkan saamattomuuden takia ei vielä mulla käytössä, vaan vasta ensi viikon loppuna.
1. Osti auton eli siis maksoi 500 euron varausmaksu minulta kysymättä. En halunnut haastakata rahaa joten otin ko. auton, vaikka ei ollut siinä kunnossa kuin olisi pitänyt olla. Kuvissa ei näkynyt naarmuja eikä muuta vikaa, mutta paikanpäällä selvisi, että on. Siitä huolimatta maksoi 500 euron varausmaksun minulta kysymättä.
2. Kun olin auton maksanut, niin ei kuulunut mitään. Viikon päästä kyselin perjantaina, että missä mennään. Sitten kertoi, että auto on lastattu torstaina ja saapuu Suomeen sunnuntaina.
3. Pyysin papereista kopiot, jotta voisi auton noutaa etelästä. Oulusta on hiukan matkaa ja työn puolesta voin hakea vain viikonloppuna. Sain kopiot vasta lauantaina puolelta päivin, vaikka olisi ne jo torstaina voinut lähettää. En ehtinyt järjestää auton dokumentteja noutokuntoon että olin jo sopinut muuta menoa. Missään vaiheessa ei pahoiteltu toimintaa.
Eli en voi suositella ko. firmaa tai henkilöä. - Maalaiset
Meillä hyvä kokemus Belcarista. Ostimme Opel Amperan, auto tuli parissa viikossa. Ensimmäinen Ampera josta kiinnostuimme ei kuitenkaan ollut sellaine kuin myynti-ilmoituksessa. Toinen Ampera, josta oltiin kiinnostuneita oli myynti-ilmoituksen mukainen ja se käytiin koeajamassa A. Vinkan toimesta. Meillä ei moitteita toiminnasta.
- Marauderi342
Moottoripyörän heiltä aikoinaan tilanneena ei valittamista, kadonneet kypärät löydettiin ja pyörä oli juurikin kuten oli luvattu. Ei siis moitteita. Nykypyörät kyllä kovin hinnakkaita jos vertaa kotimaan tarjontaan. Autojen tuonnista ei ole kokemusta.
- nettivelho
Niillä on hyvä nettisivujen tekijä. Suosittelen sitä firmaa! Sinäkin huomasit että laadukasta on, siis nettisivut.
Belcarin automyynti on sitten oma juttunsa. Se nettisivujen tekijäfirma ei myy autoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h613984- 593980
Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062861Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv552682Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.551982Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p211859Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151649- 321503
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061327- 1801261