Oonko läski, jos oon 156 cm ja 44 kg?
Oonko läski?
9
1830
Vastaukset
- jos olet
...niin silloin minäkin olen täsmälleen samoilla luvuilla. Ollaan vain tyytyväisiä ja hoikkia.
- Aimo-Idiootti Vajaapää
ARMOTTOMAN YLIPAINOINEN..
- ihmettelijä_xD
Mitäs luulisit!?! Jos aattelet noin ni sillo on mielessä jotai vikaa, ni kannattais kaydä terkkarilla ni saisit ajan psykologille, ni ehkä sun epäluuloisuus lähtis siellä poijjes!
- Asiantuntija
Painonvartijoita ja noin 15 kg painonpudotusta.
Mielestäni 25-30 kg on hyvä paino pituuteesi nähden. - läski
mene nyt jo hyvä ihminen (tai mikä sitten lienetkin) jo painonvartioihin etkö tiedä et ylipaino aiheuttaa vaikka mitä sairauksia!!!
- neiti10
kui vanha oot? oon 160cm ja painan 45-46kg ja oon vast 17..mulla on lievä alipaino..käy terkkarissa ja haluat tietää ne kertoo ainaki..
- ???
Tosi kannustavaa "OOT TOSI LÄSKI"
Et ole läski jos pituutta ja painoa vertaa :) - jen
Hanki elämä
- Nena
Tuskin olet vanhakaan, ja painoindexiä ei kannata seurailla alle 20-vuotiaana. Ihminen kasvaa pikkuhiljaa, ja jotkut ovat hoikkia voimatta sille mitään. Terkkarille ei kannata mennä, sillä sieltä ei kunnollista asiantuntemusta tai ymmärrystä saa, sillä vaikka miten sanot että syöt kuin hevonen, ei terkkari kuule sinua ja masentaa sut puheillaan. Ja mitä tulee vikaan ketjun kommenttiin, se on täysin väärin. Kolmasosa miehistä pitää lihavista, kolmasosa pitää laihoista, kolmasosa pitää sopusuhtaisista, ja me kaikki löydämme sen, joka meistä pitää. Olen löytänyt laihoista pitävän miehen, joka jumaloi minua. Meitä on näihin kolmeen junaan, sekä miehiä että naisia, ihan yhtä paljon.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot343438Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe132828- 282504
- 421937
- 531789
- 151780
- 451636
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101478- 541454
Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2641164