BALANCE

käykää tsekkaa tää sivu:
(siel on mun uus biisi dangerous game)

http://www.mikseri.net/artists/?id=50520

ja arvostelkaa myös!! :)
1101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Joo. Pistän palautetta tänne. Ja tän on tarkotus rakentaa niinkun aina..:) Englanti ei mun mielestä oikeen natsaa. Välillä tuntuu ettet osaa lausua, joka on yllättävän iso juttu, vaikka ei biisin sanomaan vaikutakaan. Biitistä kuulee et laitteet on huonot. Biitti on hyvä lukuunottamatta sen saundia. Eikä se kuulosta oikeestaan mitenkään uudelta tai erikoiselta. Vaikka biittikään ei vaikuta itse biisin sanomaan, on biisiä vaikee kuunnella ja tajuta hyvänä kokonaisuutena ilman hyvää biittiä. Sun sanomaas jaksaa kuunnella myös paremmin, jos saat hyvän biitin alle. Kannattaa testata ton biisin lyriikoita jonkun valmiin biitin päälle, jonka on tehnyt joku kokenut tyyppi. Jos fiilat tupacia niin vedä vaikka tupacin biittien päälle. Kuulet kyl miten tuo paremman fiiliksen, kunhan vaan osaat valita oikeen biitin tän biisin fiilikseen.:)
Ja rakenna flowtas. Kuuntele omien esikuvies ja tottakai - kaikkien muidenkin kaikkia nauhotuksia mitä vaan ikinä löydät. Kuuntele niitä ja opettele sanat ja räppää päälle ja yritä saaha omaan flowiin jotain erilaista/uutta jota ei oo kuultu. Koita saada sun flows kuulostaan sun omalta.(Kuuntele ODBn linjoja ni tajuut miten paljon flowta voi tehdä!) Flown rakentaminen sellanen asia, jossa kestää kauan. Muista myös ettei flow tuu ilman räppäystä. Pienen reenin kokeilun jälkeen, kun tuntuu et alat löytään sen oman juttus, ala vetään biittien päälle ja kiinnitä räpin aikana huomiota siihen flowiis! Sit kun tiedät mitä haluat ja saat sen kuulostaan joltakin, voi kestää pitkään et sisäistät oman flowis ja saat sen tuleen susta täysillä ulos ees ajattelematta sitä.
Epä tosta nyt oikeen muuta jääny sanottavaks. Niin ja muista kuunnella omia biisejäs paljon todella kriittisellä korvalla! Yritä ettei mikä on parannettavissa ja kauan oma biisi kestää kuuntelua omalla kohalla. Pidä homma pystyssä ja elä sitä niin se on aitoo! Muista et aito saadaan helvetin kovalla työllä! Peas!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


el equilibrium kirjoitti:

käykää tsekkaa tää sivu:
(siel on mun uus biisi dangerous game)

http://www.mikseri.net/artists/?id=50520

ja arvostelkaa myös!! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu