Olemme olleet enemmän, seurusteltukin. Nyt mies sanoi,että voitaisko olla kavereita (vaan)?
Mitä se tarkoittaa, haluaako hän eroon musta kokonaan vai miksi sanoi noin?
Mitä se tarkoittaa, haluaako hän eroon musta kokonaan vai miksi sanoi noin?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Itse olen aina käsittänyt tuon siten, että ei tarvitse enää ottaa yhteyttä, mutta näyttääpä joku tuota todella tarkoittavankin niin sanoessaan. Mene ja tiedä.
Siis moikataan ku tavataan ja ollaan yhteyksissä sillon ku on oikeaa asiaa. Nii ja synttäreinä sekä jouluna ja juhannuksena.
Mutta käytännössä yleensä ei sitäkään. Moikataan kun nähdään, mutta ei jäädä rupattelemaan eikä olla yhteyksissä. Mitään niin tärkeää asiaa ei tule, että jouduttaisiin edes juttelemaan.
Eli ilmeisesti ei halua mitään seurusteluhässäkkää kanssasi... Voitte moikata tms. mutta siinä se taitaa sitten ollakkin.
Eikä kannata jäädä tähän miekkoseen kiinni jos kerran sanonut noin. Ei tunne (varmaankaan) sinua kohtaan mitään suurta. Löydät jostain sellaisenkin joka haluaa seurustella kanssasi.
Hyvä että uskaltanut sanoa sinulle suoraan, ajattele niin että olisitte seurustelleet vaikkapa 10 vuotta ja tämä mies sanoisi sitten ettei ole koskaan ikinä rakastanut sinua... Varmaan tuntuisi kivalta.