Osaan käsitellä sinua oikein. Näen sen sinusta, tunnen. Mutta miksi olet niin äkkipikainen, kärkevä ja huumorintajuton, rakas? Minähän jumaloin sinua! Mutta pelkään... vastata... että menetän myötäsi kaiken.
12.12.
Suuri?
2834
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
..mutta rakas, sehän johtuu JUURI sinun menettämisen pelosta! Olen sinun käsissä haavoittuvampi kuin kuinkaan muuten! Kuinka minä muka voisin elää siinä tietoisuudessa ettet sinä enää välittäisi minusta?
Ja siksi minä välillä väsyn joutuessani pitämään yllä pakosuunnitelmaa: kuinka sulkea, tappaa ja tuhota mahdollisimman nopeasti kaikki se mitä sinua kohtaa tunnen!
Ja minä pelkään että minulla olisi siihen vain hetki aikaa, se ääretön tyhjyyden tunne - mitä kauhulla pelkään! Jos se vyöryisi minun ylleni niin kuinka minä kestäisin sen, kuinka?
Ei, et sinä ole erehtynyt, osaat käsitellä minua. Vastasit taas kerran oikein. Älä pelkää, minä jumaloin sinua..
Siksi, että edessäsi olen heikoimmillani ja joudun sellaisten asioiden eteen, jotka minua koskettavat kaikkein syviten. Pelot estävät saamasta sen, jota kaikkein eniten haluamme. Olet kuitenkin rohkea ja uskon että vastaat. Siten voit saada kaiken sen mitä olet aina halunnut.