Kysymys

Miehille

Mitä te miehet näistä vaihtoehdoista pidätte kaikkein seksikkäimpänä naisessa? a) Älykkyys b) Kauneus c) Itsevarmuus d) Huumorintaju e) Joku muu?

14

1756

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihmisen ominaisuudet pompsahtaa yhden asteen ylöspäin jos sillä vaan on riittävästi itsevarmuutta. Ja se on aika ;)

      • Kameli

        nainen on itsevarma, hän on myös yleensä joko kaunis, älykäs tai huumorintajuinen. Parhaassa tapauksessa niitä kaikkia.


      • kuin

        .. itsevarma, mutta tyhmä ihminen, ja jos se on vielä rumakin, niin ei voi tulla muuhun päätökseen, että hän luulee itsestään liikoja.


      • Kameli kirjoitti:

        nainen on itsevarma, hän on myös yleensä joko kaunis, älykäs tai huumorintajuinen. Parhaassa tapauksessa niitä kaikkia.

        sitähän minä vähän ajoin takaakin.


      • (\)
        kuin kirjoitti:

        .. itsevarma, mutta tyhmä ihminen, ja jos se on vielä rumakin, niin ei voi tulla muuhun päätökseen, että hän luulee itsestään liikoja.

        rumat ja tyhmätkin saa olla itsevarmoja?


    • m25v.

      Ei mikään näistä erikseen, sopivasti kaikkea yhdessä.

    • sdfdsf

      .......ei tälläseen voi vastata.
      jos nainen on kaunis, niin silloin seksikästä on kauneus. Jos nainen ei ole kaunis, niin silloin seksikästä on vaikea löytää, mutta itsevarmuus varmaankin on seuraava. älykkyys ja humorintaju ovat sitten osa seksikkyyttä jos nainen on kaunis.

    • jaakko jokunen

      niin, ei voi lokeroida noin ahtaasti

    • tämmöinen

      Nainen on paketti, johon saa valita 2 ominaisuutta
      seuraavista (kaunis/älykäs/mukava)

      Jos valitset vielä kolmannenkin ominaisuuden, mukaan tulee neljäs ominaisuus, joka on (varattu)

    • Asiasta huvittunut

      Ihmistä on ajateltava kokonaisuutena. Vaikka joku noista selkeästi vetoaisikin, sitä on mahdollisuus irrottaa omaksi tekijäkseen. Kaikki vaikuttaa kaikkeen.

      Tämä kysymys on tasoa "Kumman kanssa rakastelisit mieluummin, tissin vai pakaran?"

      En vastaa.

    • Minun valintani

      e) naisellinen lämpö ja viisaus

      Pahin turn off on c) itsevarmuus, koska tässä sillä ilmeisesti tarkoitetaan sellaista itsevarmuutta, jota voisi kutsua sekoitukseksi ylimielisyyttä ja epäempaattisuutta.

    • Pitää olla

      ...............

    • Pääviiru

      e) joku muu eli persoonallisuus

    • yyyyyy

      "Seksikkyys" on aika subjektiivinen käsite, mutta kyllähän useimmiten nimenomaan ulkonäkö miehiin ensisijaisesti vetoaa. Muista luonteenpiirteistä harvemmin edes päästään ottamaan selvää, ellei ulkonäkö ainakin jollain tasolla miellytä.

      Mun mielestäni seksikäs nainen pukeutuu seksikkäästi, hänellä on seksikäs kroppa ja mielellään vielä pilkettä silmäkulmassa. Älykkyys, huumorintaju jne. ovat ihan kivoja "bonuksia", mutta eivät ne varsinaisesti seksikkyyteen vaikuta. Älykäs läski ei ole mun silmissäni käytännössä yhtään sen seksikkäämpi kuin tyhmä läski. Tai jos on, niin merkityksettömän vähän seksikkäämpi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      49
      3747
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      60
      3709
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2841
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      52
      2579
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      54
      1973
    6. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      1679
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1639
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1503
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1317
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1261
    Aihe